איתמר שמעוני
צילום: פלאש 90

החיילים יכריעו את תוצאות הבחירות באשקלון ובית שמש

תומר גלאם מוביל על פני איתמר שמעוני ב-264 קולות בעיר הדרומית. למשה אבוטבול יתרון קל על פני ד"ר עליזה בלוך בבית שמש. במטות המועמדים ממתינים בדריכות לקולות לובשי המדים שיכולים לשנות את התמונה
כתבי כאן חדשות
31 באוקטובר 2018
07:26

בעוד שבחלק מהרשויות ההכרעה בבחירות המקומיות כבר נפלה, במקומות אחרים המתח עדיין בשיאו. באשקלון הבוקר (רביעי) ממתינים ראש העירייה בפועל תומר גלאם ואיתמר שמעוני המתמודד מולו בקוצר רוח לספירת קולות החיילים שתחל בשעה 16:30.

לאחר ספירת הקולות בקלפיות העיר מוביל תומר גלאם על יריבו של שמעוני בפער של 284 קולות בלבד. גלאם קיבל 40.30% מקולות המצביעים בעוד ששמעוני שנאלץ לוותר על כיסא ראש העירייה במהלך הקדנציה בשל כתב אישום שהוגש נגדו, קיבל 39.84% מהקולות. בשני המטות מקווים שקולות החיילים יעניקו להם את הניצחון המיוחל.

מצב דומה קיים גם בבית שמש, שבה מתנהל מאבק בין ראש העיר המכהן משה אבוטבול, נציג הציבור החרדי בעיקר, לבין ד"ר עליזה בלוך, המייצגת בבחירות אלה את המביור החילוני והדתי-לאומי. לאחר ספירה של כ-99 אחוזים מקולות הבוחרים מוביל ראש העירייה המכהן אבוטבול על פני בלוך בפער של כמה מאות קולות כך שקולות החיילים יכולים לשנות לחלוטין את התמונה גם שם.

בתכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב' אמרה הבוקר עליזה בלוך כי העיר בית שמש ניצחה וכי סביר להניח שמחר בצהריים, היא תתעורר לבוקר חדש. היא הלינה על ניסיונות רבים מצד המחנה היריב לזייף הצבעות: "לצערי בחלק גדול מהיום אתמול התעסקתי עם פסילה של קולות בשל פגיעה בפתקים. על הקולות הפסולים הגשנו כבר ערעור".