חפש
Languages
בלוך חוגגת, שלשום
צילום: Yaakov Lederman/FLASH90

בלוך אחרי הניצחון הדרמטי בבית שמש: "הציבור התבגר, לא עסקתי בנושא חרדים-חילונים"

אחרי הניצחון הדרמטי על חודם של 533 קולות בבית שמש, המנצחת דוקטור עליזה בלוך מתייחסת הבוקר בריאיון לכאן רשת ב' למאבק בין חילונים לחרדים בעיר: "הציבור מבין שאף אחד לא הולך מפה וצריך ללמוד לחיות ביחד". על היריב במרוץ משה אבוטבול: אם הוא יבחר, ישב איתי בקואליציה
הבוקר הזה
01 בנובמבר 2018
10:33

אחרי המהפך הדרמטי בבחירות בבית שמש, המנצחת עליזה בלוך התייחסה הבוקר (חמישי) בריאיון לרן בנימיני בתכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב' למאבק בעיר בין חילונים לחרדים ואמרה כי "אני חושבת שהציבור הישראלי התבגר מהסוגיה של חרדים וחילונים ומהסוגיה של מחנות. הציבור מבין שכולם יישארו פה ואף אחד לא הולך ללכת מפה וצריך ללמוד לחיות ביחד".

צפו בכתבה:

"אני לא התעסקתי בסוגיה של חרדים וחילונים, זה לא מעניין", הבהירה. "דיברנו אל אנשים, אל בני אדם, על הטוב המשותף, על נושאים שמעניינים את כלל התושבים. לפוליטיקאים ולעסקנים נוח לדבר בשפה של מחנות, אבל רוב הציבור הוא בני אדם ורובם רוצים שיטפלו בדברים שמעניינים אותם באמת".

האזינו לריאיון עם בלוך בכאן רשת ב':

עוד הוסיפה בלוך כי "רוב הציבור רוצה להתפרנס, תעסוקה, מענה לנוער, מענה לגיל המבוגר, ולרוב הציבור יש את אותם צרכים. העיסוק המוגזם ב-20% שוני בינינו מייצר מצב שהקצוות הם אלה שמנהלים את השיח במרחב בציבורי".

בלוך, המשתייכת למחנה הדתי-לאומי אמרה כי הראשונים שפנו אליה כדי שתתמודד בבחירות היו חרדים. "הם הרגישו שמתייחסים אליהם כקהל שבוי, באופן שלא צריך לדאוג לצרכים שלהם והם רצו מישהו שיהיה בשבילם", הסבירה. "מערכת הבחירות תאלץ את כל העסקנים החרדים לשאול את עצמם שאלות על איך מתייחסים לתושבים".

על יריבה במרוץ משה אבוטבול היא אמרה כי טרם התקשר לברך אותה על ניצחונה. "הוא מבין מה הציבור אמר", הוסיפה. "הוא נתן עשר שנים מחייו לעיר ואנחנו פותחים עידן חדש. ואם הוא ירצה הוא יהיה בקואליציה שלי. קראתי לנציגי כל המפלגות".

לפנות בוקר נבחרה בלוך לראשות העיר, לאחר שניצחה את אבוטבול בהפרש של 533 קולות. זאת לאחר שלפני ספירת קולות החיילים הוביל אבוטבול ב-251 קולות.

בנאום הניצחון שלה אמרה בלוך כי "עם ישראל מסתכל הבוקר ומתעורר לתקווה חדשה. עד היום מי שיצר את השיח יצר קצוות ויצר דימוי של מלחמה. בית שמש הופכת מעכשיו למודל לאומי, של מגוון. אני מתכוונת כראש עיר למצוא את הטוב המשותף פה, אף אחד לא הולך מפה, כל אחד יכול לחיות את חייו. בית שמש הוכיחה הערב כי אפשר להוציא אנשים מהבית עם מסר של כבוד, עם מסר של מורכבות".

שר החינוך נפתלי בנט בירך את בלוך וצייץ בחשבון הטוויטר שלו: "‏בירכתי את עליזה בלוך על זכייתה ההיסטורית בבית שמש. זו הייתה מערכה קריטית לעתידה של העיר. תושבי בית שמש בחרו בתקווה, באחדות ובעתיד. סיכמנו להיפגש כבר בשבוע הבא על מנת לבנות תכנית להזנקת החינוך בעיר. משהו חדש מתחיל בבית שמש".

משה אבוטבול הפסיד בבחירות לאחר שכיהן בתפקיד ראש העיר במשך שתי קדנציות. לפי נתוני ההצבעה בקלפיות בשכונות החרדיות, מאות חרדים הצביעו עבור בלוך.

תגיות:
חרדים