בלון חשוד אותר בגן ילדים באשכול, רכב עלה באש בשדות נגב

למרות מאמצי ההסדרה, טרור הבלונים נמשך: גננת הרחיקה את הילדים ממקור הסכנה בגן הילדים. רכבו של קב"ט מועצת שדות נגב נשרף כליל. ראש מועצת אשכול גדי ירקוני: "ממשלת ישראל צריכה לקחת אחריות על אזרחיה"
אסף פוזיילוב
01 בנובמבר 2018
12:34

על רקע מאמצי ההסדרה נמשך טרור הבלונים מעזה: בלון חשוד אותר היום (חמישי) בגן ילדים ביישוב במועצת אשכול. הבלון אותר על ידי הגננת שהרחיקה את הילדים ממקור הסכנה והזעיקה את אנשי הביטחון. הפריט נאסף מן המקום ומטופל על ידי גורמי הביטחון.

באירוע נוסף רכבו של קצין ביטחון במועצת שדות נגב על באש, כפי הנראה לאחר שבלון תבערה פגע בו. לא היו נפגעים באירוע. במקביל דווח על שריפה נוספת בעוטף עזה לאחר שבלון תבערה נחת בשדה חקלאי.

גדי ירקוני, ראש מועצת אשכול אמר על רקע האירועים: "תושבי אשכול ועוטף עזה מגלים אחריות יוצאת דופן. התושבים שלנו עירנים וקשובים להנחיות ויודעים לזהות את פריטי התבערה שנוחתים בשטחנו ולפעול בהתאם להנחיות מצילות החיים. אני מצפה מממשלת ישראל לגלות אותה אחריות כלפי אזרחיה ולשים סוף לטרור המתמשך כדי להבטיח את בטחון התושבים. הכתובת על הקיר. האחריות עלייכם״.

קודמו של ירקוני בתפקיד ח"כ חיים ילין (יש עתיד) תקף אף הוא את מדיניות הממשלה ואמר: "בלון תבערה עם מטען גרם כעת לרכב בעוטף עזה לעלות באש, בלון נוסף נחת בגן ילדים. מעל 8 חודשים שחמאס והג'יהאד מכתיבים טרור בעוטף עזה והקבינט בתגובה מכניס לרצועה דלק ומתפלל להסדרה. זה מה שקורה שמזלזלים בבלוני התבערה. כל הסדרה שלא תעצור את הטרור הזה לא יכולה להתקבל. קבינט, תתעוררו!".

אמש תקף כלי טיס של צה"ל אדם שניסה להפריח בלון לעבר ישראל. בתקופה האחרונה אירעו כמה תקיפות דומות.