אילוסטרציה של תינוק חולה חצבת
צילום: שאטרסטוק

תינוקת חולת חצבת בת שנה וחצי מתה בבית החולים שערי צדק

מבית החולים בירושלים נמסר כי התינוקת הגיעה ללא דופק ונשימה, וכשמתבצעות בה פעולות החייאה. הרופאים נאלצו לקבוע את מותה. מדובר במקרה מוות ראשון מחצבת מתחילת השנה, ומניין החולים בישראל עומד כעת על 1,150
ורד פלמן
01 בנובמבר 2018
16:06

תינוקת בת שנה וחצי חולת חצבת מתה בבית החולים שערי צדק בירושלים. משערי צדק נמסר כי התינוקת פונתה לבית החולים במהלך החייאה ללא דופק ונשימה. לאחר המשך ניסיונות ההחייאה בבית החולים, נקבע מותה של התינוקת.

מדובר במקרה מוות ראשון מחצבת בישראל מתחילת השנה. יש לציין כי התינוקת שמתה לא הייתה רשומה במשרד הפנים ובטיפת חלב.

פרופסור שי אשכנזי, יו״ר האיגוד הישראלי לרפואת ילדים ודיקן בית הספר לרפואה באוניברסיטת אריאל: ״הלב דואב על פטירתה של פעוטה מחצבת, מחלה שנגדה יש חיסון עם יעילות של כ-97%. המחלה הייתה על סף הכחדה, אולם עקב ירידה בהתחסנות חזרה בגדול. יש צורך בחקיקה ואכיפה למניעת המשך המגיפה, ויש להעביר את חוק חובת חיסונים. זה בנפשנו".

מספר החולים בחצבת בישראל מתחילת השנה עומד על 1,150. משרד הבריאות הנחה את קופות החולים לצמצם את האוכלוסיות שיקבלו חיסון סביל, אם נחשפו לחצבת. לפי ההנחיות החדשות תינוקות עד גיל תשעה חודשים יקבלו חיסון, אם נחשפו למחלה, במקום עד גיל שנה, כפי שהיה עד עתה.

בקופות החולים אומרים כי יש מחסור בחיסונים, גם בבתי החולים. במשרד הבריאות אומרים שאין מחסור ובימים הקרובים יגיעו עוד חיסונים. בשבוע שעבר פנה המשרד לחברות התרופות בחוץ לארץ והזמין עוד 400 חיסונים נגד המחלה. ההזמנה מצטרפת ל-500 חיסונים שכבר הוזמנו וקודם לכן מן החברות.