משה גפני ויעקב ליצמן
צילום: יהונתן זילדל, פלאש 90

החרדים מורידים את הדרישות בעניין חוק הגיוס

הסיעות החרדיות דורשות כעת הוספת משפט אחד לנוסח הקובע כי לפני ביטולו של החוק, אם יעדי גיוס לא יושגו, תוכל הכנסת לשוב ולחוקק חוק גיוס חדש. מדובר בדרישה צנועה שלא אמורה להוביל להתנגדות בקואליציה
זאב קם
04 בנובמבר 2018
08:45

החרדים יורדים באופן משמעותי מהדרישות שהעלו בנוגע לשינויים בחוק גיוס החרדים החדש. למעשה הסיעות החרדיות נשארות כעת  עם דרישה מרכזית אחת - הוספת משפט לחוק שאומר שלפני שהחוק יבוטל, במידה והחרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס, תוכל הכנסת לשוב ולחוקק חוק גיוס חדש.

חוק הגיוס, כזכור, קובע שאם החרדים לא יעמדו ביעדי הגיוס במשך שלוש שנים רצופות, החוק יבוטל באופן אוטומטי כעבור שנה. דרישת החרדים היא שייכתב בהצעת החוק שמנסחים בימים אלו שבמהלך אותה שנת מעבר ניתן יהיה לחוקק בכנסת חוק גיוס חדש, והוא למעשה יחליף את חוק הגיוס שמגובש בימים אלו. מדובר בדרישה צנועה יחסית, שלא אמורה להוביל להתנגדות משמעותית בקואליציה וגם לא מצד שר הביטחון ליברמן.

בסוף השבוע הכריז גורם בסביבת ראש הממשלה כי נתניהו מעוניין להעביר את חוק הגיוס בקואליציה הנוכחית ולא לפרק אותה. לדברי הגורם: "לא צריך תירוצים כדי ללכת לבחירות, אבל נתניהו כן רוצה לסיים דבר אחד נוסף - חוק הגיוס. הוא אמר לשותפים הקואליציוניים פעמים רבות שהם צריכים להחליט אם ברצונם להמשיך יחד או להתפרע בהצעות חוק פופוליסטיות של מיליארדים. אם רוצים לייצב את הקואליציה -  זה אפשרי".

תגיות:
חרדים