שאטרסטוק

מורה באשדוד אובחנה כחולה בחצבת, תלמידי כיתה א' יחוסנו

תלמידי בית הספר רימונים באשדוד יחוסנו נגד המחלה בעקבות מורה שאובחנה עם חצבת. מהעירייה נמסר כי חצי מהתלמידים כבר חוסנו ללא קשר למקרה, והיתר יחוסנו בהמשך. היום נודע כי בשבוע שעבר הגיעו לבית ספר בקצרין שתי תלמידות חולות, שלא חוסנו
אסף פוזיילוב ורובי המרשלג
04 בנובמבר 2018
15:31
עודכן ב 17:27

משרד הבריאות החליט להקדים ולחסן את תלמידי כיתות א' נגד מחלת החצבת בבית הספר רימונים באשדוד, בעקבות מקרה חצבת שאובחן היום (ראשון) אצל אחת המורות. מהעיירה נמסר שעד כה, חוסנו מחצית מתלמידי כיתות א' בבית הספר, ללא קשר למקרה. משרד החינוך קורא לכל ההורים שטרם חיסנו את ילדיהם - למהר ולחסנם.

בשבוע שעבר נפטרה תינוקת בת שנה וחצי ממחלת החצבת בבית החולים שערי צדק בירושלים. מבית החולים בירושלים נמסר כי התינוקת הגיעה ללא דופק ונשימה, וכשמתבצעות בה פעולות החייאה. הרופאים נאלצו לקבוע את מותה. מדובר במקרה מוות ראשון מחצבת מתחילת השנה


היום נמסר מהמועצה המקומית קצרין כי בשבוע שעבר הגיעו שתי תלמידות כיתה י"ב, תאומות שהתגלה כי הן חולות בחצבת, לבית הספר. לדברי המועצה, משרד הבריאות עודכן על כך והודעה נשלחה להורי התלמידים. "משרד הבריאות הוא הגורם המטפל בכל נושא התפרצות והתחסנות נגד המחלה", אמרו במועצה המקומית. "נדגיש כי הילדות החולות לא חוסנו נגד המחלה וכי חיסון נגד המחלה כמעט ומונע לחלוטין את הסיכוי לחלות בה".

בתוך כך, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור איתמר גרוטו, דיבר בכאן רשת ב' על רקע מותה של התינוקת, ואמר: "ניתן לנקוט סנקציות נגד הורים שלא מחסנים, ואפשר לחייב להגיע למוסד חינוכי רק אחרי קבלת חיסון".