חיסון
צילום: shutterstock

המאבק בחצבת: מבצע החיסון בירושלים מתרחב

במשרד הבריאות הוחלט לפתוח את תחנות טיפת חלב בעיר עד השעה 20:00 וכן בימי שישי בשבועיים הבאים. עוד הוחלט על תוספת לתקני האחיות במחוז ירושלים ותגבור כוח אדם נוסף לסיעוד
קטי דור
04 בנובמבר 2018
19:04

בעקבות מקרי ההידבקות האחרונים במחלת החצבת הודיע היום (ראשון) משרד הבריאות על שורת צעדים שיינקטו. בין השאר הוחלט להמשיך את מבצע החיסון בירושלים ולהאריך את שעות פעילות תחנות טיפת חלב בעיר עד 20:00 בערב בכל יום וכן לפתוח אותן בימי שישי בין השעות 08:00 ל-12:00 בשבועיים הקרובים. ניידות ייעודיות לחיסון של חברת "נטלי" יתוגברו וימשיכו לעבור בשכונות ולחסן.

עוד הוחלט על תיאום עם גורמים רלוונטיים בקהילות בהן יש שיעורי כיסוי נמוכים יחסית, על איוש ותוספת תקני אחיות במחוז ירושלים וכן תגבור של כוח אדם נוסף לסיעוד. כניסת מבקרים לא מחוסנים למחלקות רגישות בבתי החולים תוגבל, תוך מתן דגש על מחלקות כגון: פגיות, טיפול נמרץ, אונקולוגיה והמטו-אונקולוגיה. כמו כן הוחלט לבחון את הגבלת הכניסה למוסדות חינוך למי שאינו מחסון ועלול לסכן את האוכלוסייה וכן את סוגיית הקדמת החיסון לגיל 9 חודשים.

עד כה, נכון להיום, אובחנו בישראל 1,334 חולי חצבת. במועצה המקומית קצרין הודיעו היום כי בשבוע שעבר הגיעו שתי תלמידות כיתה י"ב, תאומות שהתגלה כי הן חולות בחצבת, לבית הספר. לדברי המועצה, משרד הבריאות עודכן על כך והודעה נשלחה להורי התלמידים. מוקדם יותר היום דווח על מקרה חצבת שאובחן אצל מורה בבית הספר רימונים באשדוד, אולם בעירייה עדכנו כי תוצאות הבדיקות שעשתה מלמדות כי היא אינה חולה במחלה. 

בשבוע שעבר נפטרה תינוקת בת שנה וחצי ממחלת החצבת בבית החולים שערי צדק בירושלים. מבית החולים בירושלים נמסר כי התינוקת הגיעה ללא דופק ונשימה, וכשמתבצעות בה פעולות החייאה. הרופאים נאלצו לקבוע את מותה. מדובר במקרה מוות ראשון מחצבת מתחילת השנה.