השרה מירי רגב וח"כ אלעזר שטרן
צילום: מרים אלסטר ויונתן זינדל, פלאש 90

שטרן על רגב: "הופכת את עצמה לשטיח של רה"מ כדי להתקדם"

ח"כ מ"יש עתיד" אמר כי אין לו על מה להתנצל בפני רגב לאחר העימות ביניהם אמש. שטרן הסביר כי התכוון ל"התנהגות חנפנית למפקדיה" ולהתנהלות של רגב. שטרן פנה לרגב במהלך דיון על הצעת החוק המכונה "נאמנות בתרבות", ואמר לה - "לא רוצה לדבר פה איך התקדמת בצבא"
כאן הערב
06 בנובמבר 2018
17:52

חבר הכנסת אלעזר שטרן (יש עתיד) אמר הערב (שלישי) כי אין לו על מה להתנצל בפני שרת התרבות מירי רגב לאחר העימות ביניהם אמש. שטרן הסביר כי התכוון ל"התנהגות חנפנית למפקדיה" ולהתנהלות של רגב. חבר הכנסת פנה לשרה במהלך דיון על הצעת החוק המכונה "נאמנות בתרבות", ואמר לה - "לא רוצה לדבר פה איך התקדמת בצבא". 

האזינו לריאיון המלא עם חבר הכנסת אלעזר שטרן:

בריאיון לרן בנימיני ויגאל גואטה בתכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב' ציין שטרן כי לא מכבר פורסם שמירי רגב התקדמה בסולם הדרגות בלי לעבור מבדקים במרכז הערכה. אחר הצהריים האשימה רגב את שטרן בהשמעת רמיזות בוטות וסקסיסטיות כלפיה. היא קראה ליו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד להשעותו לאלתר מתפקידו. לפיד הגיב ואמר כי הוא מאמין לשטרן ולכוונותיו. לדבריו, השיח הנמוך שרגב מובילה אליו לא נמצא בכלל בסולם הערכים של שטרן.

חברו של שטרן לסיעה, חבר הכנסת עופר שלח, ציין כי היה אמש במליאה ונתן את גרסתו לאירוע. הוא כתב בחשבון הטוויטר שלו כי היה ברור ששטרן התכוון בדבריו לחנופה ולהיעדר מוחלט של עקרונות שאפיינו את רגב כקצינה וכפוליטיקאית. "רגב, שלא השאירה דובר אחד במליאה בלי עלבון, והאשימה את כל העולם בגזענות, התנשאות, סקסיזם ומה לא, היא האחרונה שיכולה להתלונן", תקף שלח.


רגב הגיבה מוקדם יותר לאמירות: "דבריו של שטרן הם כתב אישום נגד הנשים שקודמו בצבא. בדבריו כלפיי יש רמיזה לכך שאני התקדמתי לא כפי שהגברים מתקדמים בצה"ל, על פי הקריטריונים והמלצות מפקדיי, אלא בהחפצה נשית".

רגב טענה כי פנתה ליועץ המשפטי לממשלה, לשר הביטחון ולוועדת האתיקה של הכנסת, ודרשה ש"יבדקו מול כל מפקדיי בצבא ויישמעו מהם אם נפל דופי בקידומי בצה"ל, ואם הם פעלו באופן פלילי וקידמו אותי שלא כדין".

תגיות:
מירי רגב