זירת האירוע בקליפורניה
צילום: אי-פי

היורה במועדון בקליפורניה: חייל משוחרר שהיה מעורב בתקריות אלימות

השריף המחוזי אמר במסיבת עיתונאים כי היורה, איאן דיוויד לונג, השתמש באקדח גלוק שנרכש בצורה חוקית. לדבריו, "היו שם לפחות 150 אנשים, יכול היה להיות יותר גרוע". הוא הוסיף שבין שמונה ל-15 אנשים נפצעו קל כשניסו להימלט
יואב זהבי
08 בנובמבר 2018
18:36

היורה שהרג היום (חמישי) 12 בני אדם במועדון בקליפורניה הוא איאן דיוויד לונג בן ה-28, כך הודיע שריף מחוז ונטורה ג'וף דין. השריף הוסיף במסיבת עיתונאים שערך כי היורה היה חייל משוחרר מחיל הנחתים, עם רקע של אירועי אלימות. הוא הדגיש כי בשלב זה לא ברור מה המניע לירי.


"היו שם לפחות 150 אנשים", הוסיף השריף דין. "אני לא אומר ש-12 הרוגים זה טוב, אבל יכול היה להיות גרוע הרבה יותר. "אחרי הטבח בפיטסבורג אמרתי שחייבים לעשות משהו בנוגע לשנאה, חייבים לעזור לאנשים". לדבריו לונג הגיע למקום עם אקדח גלוק עם מחסנית מוגדלת שנרכש בצורה חוקית.


השריף התייחס לשוטר שנהרג באירוע הירי ואמר: "איבדנו איש נפלא, כולם סובלים עכשיו מהטרגדיה העצומה הזאת של אובדן חיים". הוא הוסיף כי בין שמונה ל-15 בני אדם נפצעו קל לאחר שנפגעו בזמן שניסו להימלט.

הרשויות בארצות הברית עדיין חוקרות מה היה בדיוק המניע לאירוע הירי במועדון בעיר טאוסנד אוקס שבקליפורניה, בו נהרגו 12 בני אדם. העדויות המצטברות מהזירה מספרות כי החפים מפשע שקיפחו את חייהם בסך הכל השתתפו בעוד מסיבה, שבה צעירים רק רצו לחגוג וליהנות.

עד ראייה שהיה במועדון בעת הירי אמר לכאן חדשות: "אני וחברים שלי מבלים כאן כל שבוע. סתם דיברנו, ואז הבחנתי ביורה. הוא הרים את ידיו, ולקח לי זמן עד שהבנתי שהוא מחזיק נשק ויורה. הוא היה בחור גדול, לבוש שחורים. היה לו זקן, ונראה לי שהוא היה לבן. ברגע שהבנתי שמתרחש ירי, ניסיתי להוריד לרצפה כמה שיותר אנשים. לידי הייתה דלת, אז פתחתי אותה ודאגתי להעביר אנשים לאזור בטוח בחניה ויצאתי גם".