מזוודות הכסף

תיעוד בלעדי: מזוודות עם 15 מיליון דולר קטרי עוברים מישראל לעזה

ישראל אפשרה למדינת המפרץ להכניס את הכסף המיועד לתשלום המשכורות של פקידי חמאס. באו"ם טוענים כי לא היו מעורבים בהעברת הכסף. בשלב זה לא ברור מי מפקח על העברת הכסף
גל ברגר
08 בנובמבר 2018
20:14

ישראל אפשרה לקטר להכניס לעזה כסף במזומן עבור תשלום משכורות לפקידי חמאס. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם הערב (חמישי) תיעוד בלעדי של מזוודות הכסף שהכניס אחר הצהריים לעזה השליח הקטרי מוחמד אל-עמאדי שנכנס לרצועה בכלי רכב דרך מעבר ארז.

מדובר ב-15 מיליון דולר במזומן שהוכנסו לעזה בשלוש מזוודות טרולי. באו"ם אומרים כי אינם מעורבים בהעברת הכסף לעזה ומכאן שלא ברור מי יפקח שהכסף אכן מגיע ליעדו - לפקידים האזרחיים של ממשל חמאס ברצועה. מוקדם יותר הערב דיווחו בעזה כי בימים הקרובים צפוי חמאס לשלם משכורות לאנשיו ברצועה אך לא נמסר כיצד הגיע הכסף לעזה.

בתוך כך פלסטיני נהרג הערב בתקרית ירי שהתרחשה על הגדר. לוחמי צה"ל זיהו תנועה של שתי דמויות חשודות שנעו לעבר הגדר בדרום הרצועה וחיבלו בה. הלוחמים פתחו באש על פי הנוהל. זמן קצר לאחר מכן דיווחו הפלסטינים כי אחד מאנשיהם נהרג באירוע.

יו"ר האופוזיציה ציפי לבני התייחסה לפרסום ואמרה: "עכשיו מזוודות עם כסף באישור ישראל עוברות לחמאס. יום שמתחיל עם מזוודות של כסף שעוברות למקורבי נתניהו על עסקאות ביטחוניות - מסתיים עם מזוודות של כסף שעוברות לחמאס באישור נתניהו שנכנע לאולטימטום. מוכר את הביטחון למקורבים וקונה שקט זמני מחמאס. נתניהו צריך ללכת".