חפש
Languages
צילום: Kobi Gideon / FLASH90

הרשות השנייה אישרה את מיזוג ערוץ עשר ורשת

יו"ר הרשות יוליה שמאלוב ברקוביץ', שעיכבה את המהלך במשך שלושה חודשים, ניהלה את ההצבעה שבסופה נקבע כי המיזוג יאושר באופן עקרוני, ובכפוף לתנאים שיידונו בהמשך. שר התקשורת איוב קרא: "אף ערוץ בישראל לא ייסגר בכהונה שלי"
עמית תומר
08 בנובמבר 2018
21:29

מועצת הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו אישרה הערב (חמישי) את מיזוג ערוץ עשר ורשת. עם זאת, ברשות הבהירו שמדובר באישור עקרוני בכפוף למספר תנאים שהצדדים יצטרכו למלא. חברי הרשות דנים על מהות אותן התניות.

המיזוג בין הערוצים צפוי לצאת לפועל ב-1.1.19, ובינתיים בחודשיים הקרובים בעלי המניות הנוכחיים צפויים לבדוק את פניות המשקיעים שביקשו להשתלב בערוץ הממוזג.

את ההצבעה ניהלה יושבת ראש הרשות השנייה יוליה שמאלוב ברקוביץ', לאחר שבמשך שלושה חודשים עיכבה את המהלך. שלשום הודיע שר התקשורת איוב קרא כי כהונתה לא תוארך בעקבות תלונות שהתקבלו נגדה.

"הבטחתי וקיימתי", צייץ בחשבון הטוויטר שלו השר קרא. "אף ערוץ בישראל לא ייסגר בכהונה שלי. אני שמח במיוחד שאף עובד לא ילך הביתה. כל מי שכבר תפר עוד תיק מופרך שלא יהיה מיזוג בגלל רה"מ יותר ממוזמן לזרוק את כל הספוקלציות ההזויות האלה לפח, ולהתנצל". את הבטחתו שלא ייסגר אף ערוץ הוא הבטיח כחלק מטיעוניו נגד המיזוג.