צילום: פלאש 90

השבוע: שביתה ללא הגבלת זמן במכללות הציבוריות

בעוד שביתת הסגל הבכיר נכנסת לשבוע הרביעי ומעמידה בסכנה את הסמסטר כולו - ביום שני יפתחו בשביתה עשרות אלפי סטודנטים במכללות הציבוריות בהן הלימודים האקדמיים לא נפתחו כסדרם. יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "החלטנו להוריד את הכפפות ולהפסיק להיות בני ערובה"
לירן כוג'הינוף
10 בנובמבר 2018
22:09

אגודות הסטודנטים בשמונה המכללות הציבוריות אשר לא פתחו את הלימודים האקדמיים כסדרם, הכריזו הערב על שביתה ללא הגבלת זמן, החל מיום שני הקרוב. השביתה תתקיימנה במוסדות: מכללת ספיר, כנרת, הדסה, HIT בחולון, רופין, מכון לב, מכון טל, האקדמית ת"א יפו ומכללת עזריאלי. זאת, בעקבות המחלוקת בין הסגל הבכיר, האוצר, הוועדה לתכנון ולתקצוב וועד ראשי המכללות.

מאגודות הסטודנטים נמסר כי הם מוחים על כך שבשלושת השבועות האחרונים מתקיים מאבק של הסגל הבכיר במוסדות, הצדדים לא מגיעים להבנות, וישנו חשש ממשי מביטול הסמסטר. הנפגעים המרכזיים - כ-30,000 סטודנטים ששנת הלימודים שלהם לא נפתחה. מארגני השביתה קראו לסטודנטים שלא להגיע החל מיום שני הקרוב לקמפוסים, והוסיפו כי בהמשך השבוע מתוכננים צעדי מחאה נוספים ששיאם הפגנה מול משרד האוצר והמל"ג בבוקר יום שלישי.

רם שפע, יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית: "החלטנו להוריד את הכפפות ולהפסיק להיות בני ערובה. על אף שבחמישי האחרון הצלחנו לייצר פתח עבור הצדדים למו"מ, אלו טרם הגיעו להבנות ונראה שהם בוחרים לסכן את כל הסמסטר, ואת זה אנחנו לא נאפשר. אנחנו יוצאים בקריאה ברורה לכל המרצים – הוכחנו בפניכם שחשוב לנו לחזק את התנאים והזכויות שלכם. מרגע שהתחייבתם באופן כתוב מולנו להיצמד להסכם העקרונות, פרצנו עבורכם את הדרך למו"מ. עכשיו תורכם להסיר את איום השביתה ולהוכיח לנו שעתיד הסמסטר חשוב גם לכם. בשלישי נעלה כולנו לירושלים להפגנה ארצית מול משרד האוצר והמועצה להשכלה הגבוהה. אני קורא לאוצר, לות"ת ולועד ראשי המכללות - קחו אחריות, עזרו לנו לשוב לספסל הלימודים מהר ככל הניתן".

שביתת הסגל הבכיר נכנסת לשבוע הרביעי, ובכך מעמידה בסכנה את הסמסטר של עשרות אלפי סטודנטים בישראל. המצב הנוכחי גורם לכך שרק חלק מהסטודנטים מקיימים שגרת לימודים לא ברורה באופן חלקי, ומרבית מהשיעורים לא מתקיימים. 

תגיות:
שביתה