נתניהו על פרשת הצוללות: "אין לגביי שום טענה, לא ידעתי על מעורבותו של שמרון"

ראש הממשלה הגיב על המלצות המשטרה בפרשה לפני המראתו לפריז ואמר: "אני מציע להמתין לסוף התהליכים ולא לחרוץ דין". הוא התייחס להעברת הכסף הקטרי לעזה והוסיף כי "כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות תמיד יש מחיר"
גילי כהן
11 בנובמבר 2018
06:00

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס לפנות בוקר (ראשון) בפעם הראשונה להמלצות המשטרה בפרשת הצוללת. לפני המראתו לפריז אמר נתניהו כי "מזה שנתיים מראים אותי עולה ויורד בצוללות. תחילה אמרו ידע, אחר כך לא ידע. לגביי אין אפילו טענה. זה לא דבר של מה בכך כי לא מהססים להאשים אותי בטענות האבסורדיות ביותר. במקרה הזה אפילו טענה אבסורדית לא הייתה".

נתניהו התייחס גם להמלצות המשטרה בנוגע לעו"ד דוד שמרון, פרקליטו הפרטי של ראש הממשלה, והוסיף: " אתם יודעים שלא ידעתי על מעורבותו. אני מציע להמתין לסוף התהליכים ולא לחרוץ דין. טוענים הרבה טענות, והן מתנפצות למצולות".


בתשובה לשאלת כאן חדשות על העברת הכסף הקטרי לעזה, ודבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן כי מדובר בכניעה ענה ראש הממשלה: "הדברים האלו כבר נעשו, והם נעשו על מנת למנוע את המשבר ההומניטארי ועל דעת כל גורמי הביטחון וגם גורמי הקבינט. זו שאלה של אלטרנטיבות. יש לנו עוד נושאים שאנחנו מטפלים בהם, רבים, בחזיתות שונות וגם בעניין הזה אני חושב שאנחנו פועלים בצורה מושכלת ואחראית".

"לכל צעד בלי יוצא מן הכלל יש מחיר. כשאתה נוקט צעדים של מנהיגות תמיד יש מחיר אל אתה לא יכול לשאת במחיר, אתה לא יכול להנהיג. ואני יודע לשאת במחיר”, הוסיף נתניהו. "אני עושה מה שאני יכול בתיאום עם גורמי הביטחון להחזיר את השקט ליישובי הדרום. זה תהליך, אבל גם למנוע משבר הומניטארי. ברגע הזה אני חושב שזה הצעד הנכון".

נתניהו נחת הבוקר בפריז לביקורו המדיני, וייפגש בין היתר עם הנשיא הצרפתי עמנואל מקרון. למרות רצונו של נתניהו לתאם פגישה עם נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, שישהה בפריז גם כן באותה העת – פגישה כזו לא נקבעה. נתניהו אף שקל לבטל את נסיעתו, אך לבסוף החליט לקיימה בכל זאת.

אירועי פסגת השלום בפריז, במלאת 100 שנים לסיום מלחמת העולם הראשונה, יתרכזו מחר בעיקר בשעות אחר הצהריים. בטקס הפתיחה ישתתפו בין השאר נשיא צרפת, עמנואל מקרון; קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל; ומזכ"ל האו"ם אנטוניו גוטרש. בהמשך צפויים לנכוח באירועים בבירת צרפת גם פוטין וטראמפ.