גיא ניר, משטרה
צילום: פלאש 90

תת ניצב גיא ניר קיבל אישור להשתתף בדיון בכנסת

הקצין הבכיר שנמצא בהליך פיטורין ישתתף בדיון בוועדת הפנים שיעסוק בשימוש במידה רדום לצורך מטרות פסולות. בצמרת המשטרה לא אוהבים את העובדה שיגיע לכנס אך לא רוצים להצטייר ככאלו שסותמים פיות
רועי ינובסקי
11 בנובמבר 2018
09:21

המשטרה אישרה לתת ניצב גיא ניר להשתתף בדיון בוועדת הפנים של הכנסת על שימוש במידע רדום במשטרה למטרות פסולות. הדיון יעסוק בין היתר בפרשת גל הירש, מסמך יצחקי וראיות נוספות שביקש תנ"צ ניר להעביר למח"ש וליועמ"ש על התנהלות המשטרה ובכירים בה. תנ"צ ניר יענה לשאלות של חברי כנסת בעניין, בדיון חריג שצפוי להיות טעון מאד על רקע טענותיו נגד המשטרה ולהיפך. את הדיון וזימונו של ניר יזם ח"כ יואב קיש.

תנ"צ גיא ניר נמצא בהליך פיטורין מהמשטרה בשל סירובו לעבור בדיקה תעסוקתית, אולם הוא טען במסגרת ההליך כי הוא מתבצע בשל היותו חושף שחיתויות במשטרה. על פי הערכות שונות, בצמרת המשטרה מאד לא אוהבים את זימונו של תנ"צ ניר לדיון, אך לא רצו להצטייר ככאלו שסותמים פיות.

תנ"צ ניר סירב להתייחס. עורך דינו מיכאל דבורין מסר כי "תנ"צ גיא ניר ממלא את חובתו כקצין משטרה כפי שעשה עד כה, והוא רואה בהתייצבותו בוועדת הפנים של הכנסת חלק מחובותיו כעובד ציבור וקצין בכיר".