תושבי שדרות הציתו צמיגים: "ישראל נכנעה, ביבי בגד בנו"

מפגינים מוחים נגד הפסקת האש ומתעמתים עם כוחות הביטחון: "הממשלה חייבת ללכת". בינתיים, בחמאס קיימו עצרת ניצחון בעזה: "העברנו מסר – הפצצה מול הפצצה"
אסף פוזיילוב
13 בנובמבר 2018
19:38

יותר מ-500 מתושבי שדרות הבעירו הערב (שלישי) צמיגים בכניסה לעיר, במחאה על ההסכמה של ישראל להפסקת אש עם חמאס בעזה ועצירת התקיפות ברצועה. המפגינים השמיעו, בין השאר, קריאות "מוות לערבים" והפריעו לתנועה של כלי רכב באזור. כוח משטרה הגיע למקום אך לא התערב במחאה.

אחת המפגינים שחסמו את הכביש אמרה: "זה ביזיון שבזמן כזה המדינה נכנעת. מי שלא יכול לתת פתרון, שיניח את המפתחות ויסתלק הביתה. אל תורידו את החוסן הלאומי ותשברו את כולם. נשבר לנו מהסבבים האלה".
בהודעה שפרסם מטה מחאת הדרום, הוא תקף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "תבוסה מחפירה, ישראל נכנעה. ביבי בגד בתושבי הדרום. הממשלה חייבת ללכת. בנט, שקד וליברמן שהודיעו כי התנגדו - חייבים להתפטר וללכת לבחירות. חמאס משקר וצוחק".

במקביל, ברצועת עזה קיים חמאס עצרת ניצחון בעקבות ההכרזה על הפסקת האש. בכיר הארגון אסמאעיל רדואן נאם ואמר: "עזה נתנה את התגובה לפשע של הכיבוש. מכאן יצאו טילי ההתנגדות ופגעו בעומק הציוני. המסר הברור היה שהרג תמורה להרג, דם לדם והפצצה מול הפצצה".

רדואן הצהיר כי ההפגנות על הגדר צפויות להימשך: "הניצחון הזה תומך בצעדות השיבה, והן ממשיכות. לאחר הניצחון שהשיגה ההתנגדות, נצליח בצעדות השיבה. אנו ממשיכים עד שאלה ישיגו את מטרתן".