צילום: Noam Revkin Fenton/Flash90

נתניהו לראשי המפלגות החרדיות: "לא מעוניין בהקדמת הבחירות בשלב זה"

אחרי המהלך הדרמטי של ליברמן, ראש הממשלה החל במאמצים למנוע מממשלתו להתפרק וביקש מדרעי וליצמן לסייע לו לייצב את הקואליציה. בבית היהודי לא חיכו זמן רב לפני שהבהירו: לא נשב בממשלה אם התיק לא יעבור לידיו של בנט
מיכאל שמש וגילי כהן
14 בנובמבר 2018
16:40
עודכן ב 18:36

אחרי ההתפטרות הדרמטית של שר הביטחון אביגדור ליברמן, ראש הממשלה בנימין נתניהו החל היום (רביעי) בהתייעצויות עם ראשי הקואליציה ועם בכירי מפלגת הליכוד, במטרה לייצב את הממשלה. בפגישתו עם ראשי המפלגות החרדית אמר נתניהו לאריה דרעי ויעקב ליצמן כי הוא אינו מעוניין בהקדמת הבחירות בשלב זה וביקש מהם לסייע לו לייצב את הקואליציה. בד בבד, בבית היהודי הציבו אולטימטום - לא נשב בממשלה ללא העברת תיק הביטחון לידי השר נפתלי בנט.


שרים בממשלה כבר טוענים כי נתניהו לא יוכל לאחוז בשני התיקים המרכזיים - החוץ והביטחון, ולכן יהיה עליו למנות שר חוץ אחר. 

יו"ר סיעת הבית היהודי שולי מועלם אמרה כי "תיק הביטחון צריך להגיע לידי בנט. כבר שמונה חודשים אנחנו אומרים דברים ברורים - בנט הניח בפני הקבינט תכנית להרתעה מול חמאס וצמצום כוחו, בלי צורך בכניסה קרקעית לעזה. איך מתנהלים מול שחיקת ההרתעה וטרור העפיפונים". 


עוד הבהירה מועלם כי בנט "יהיה שונה מליברמן כי הוא מכיר את עולם מערכת הביטחון. תיק הביטחון חייב להגיע לבנט". יו"ר הסיעה הדגישה כי "לא נשב בממשלה אם תיק הביטחון לא יגיע לידי בנט. אין דד ליין, יש שיח עם ראש הממשלה. הדברים הועברו במסר ישיר לראש הממשלה. הוא לא מחזיק בשלושה תיקים בכירים. ביטחון ישראל דורש עיסוק של 100%".

בשעה 18:30 תתכנס סיעת הבית היהודי לישיבת סיעה סגורה בעקבות ההתפתחויות.