שר הפנים אריה דרעי, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

דרעי: "נתניהו לא יחכה שיפילו אותו אלא ייזום מהלך"

שר הפנים התייחס לפגישתו של רה"מ עם כחלון בניסיון לייצב את הקואליציה ואמר כי נתניהו צריך להפעיל כישורים מיוחדים כדי למנוע את התפרקות הממשלה. דרעי דיבר גם על סבב הלחימה האחרון והדגיש שכולם בקבינט הסכימו להפסקת האש
כאן הערב
18 בנובמבר 2018
18:16

שר הפנים וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני אריה דרעי התייחס היום (ראשון) לנושא הקדמת הבחירות ולניסיון של ראש הממשלה בנימין נתניהו לייצב את הממשלה. "אני מאמין שאם ראש הממשלה יראה שאין סיכוי, הוא לא יחכה שביום רביעי יפילו אותו וייזום מהלך". דרעי דיבר על סבב הלחימה האחרון ברצועת עזה וציין כי "לעת הזו שעשינו את הפסקת האש, אין אחד בקבינט שאמר להמשיך".

 

דרעי הסביר כי הוא הופתע מהתפטרותו של שר הביטחון אביגדור ליברמן ואמר כי זו הייתה טעות. בכובעו כיו"ר מפלגת ש"ס, הוסיף השר כי מפלגתו מוכנה לבחירות. "נוח לנו מאוד בחירות, היו לנו הישגים גדולים מאוד בבחירות המוניציפליות". דרעי הדגיש כי מבחינתו, נתניהו הוא המועמד לראשות הממשלה גם בבחירות הבאות וכי הממשלה הזאת, תהיה אותה הממשלה בבחירות הבאות.

השר, התייחס גם למערכת הבחירות בירושלים ולכינוי "שטן" כלפי המתמודד החילוני עופר ברקוביץ': "הייתי בכינוס של חרדים ואמרתי – 'תראו מה זה מעשה שטן, שבמקום שכולם יתמכו במועמד אחד שיש לו דרך דתית, הוא מפריד בינינו'". דרעי ציין כי בבחירות הללו הייתה היסטוריה כאשר במשך 70 שנה לא היה ראש עירייה מזרחי בשלושת הערים הגדולות, עד בחירתו של משה ליאון.