"סתם קפצו עליו": תיעוד - שוטרים היכו נער ממוצא אתיופי בתוך בית ספר

בלשים הוזמנו לבית ספר תיכון באשדוד כדי לחקור את התלמיד בן ה-15 בחשד להתזת גז מדמיע. בתיעוד ממצלמת האבטחה, הם נראים תופסים ומכים אותו לעיני המנהל - שעמד מנגד ולא התערב. המשטרה: "הוא התנגד למעצר". אחת התלמידות: "מפחדת ללימודים"
אוריה אלקיים
19 בנובמבר 2018
21:09
עודכן ב 22:25

בלשי משטרה היכו תלמיד ממוצא אתיופי בתוך בית הספר, לעיני המנהל: בתיעוד בלעדי שפורסם היום (שני) בחדשות הערב בכאן 11, נראים השניים נוהגים באלימות כלפי הנער בן ה-15 בבית ספר באשדוד, בשעה שהמנהל - שהיה בעצמו אחראי להגעתם למוסד החינוכי - עומד מנגד ואינו נוקף אצבע.

האירוע התרחש לפני כשבועיים בחג הסיגד בבית הספר מפת"ן חרמון באשדוד, המשמש לנוער בסיכון. בסרטוני האבטחה שהגיעו לכאן חדשות, נראים הבלשים נוהגים כלפי הנער א' באלימות, כשאחד מהם לופת את ראשו תחת זרועו וגורר אותו.

תלמידים ואנשי חינוך בבית הספר טענו כי ביקור הבלשים בא בעקבות תקרית שבה רוסס גז מדמיע במוסד החינוכי. לדבריהם, א' כלל לא היה מעורב באירוע. מנגד, המשטרה טוענת כי הנער זומן לחקירה ולא התייצב אליה. יום למחרת אותה התקרית, הבלשים הגיעו לבית הספר ועצרו אותו באלימות.

דליה, אחותו של א' שלומדת גם כן בבית הספר, העידה ביחד עם תלמידים נוספים ואנשי חינוך כי הנוכחות של ניידות משטרה בבית הספר הפכה לכמעט יומיומית מאז שהחלה שנת הלימודים הנוכחית  והמנהל נכנס לתפקידו. בינתיים, הוטל על א' מעצר בית של ארבעה ימים והמשטרה אסרה עליו להגיע לבית הספר במשך שבועיים.

המשטרה: "הנער התנגד למעצר, כל טענה על מוצאו לא רלוונטית"

ממשרד החינוך נמסר בתגובה לפרסום התיעוד כי "מבדיקה שנערכה בנושא, עולה כי בבית הספר התרחש אירוע אלימות חמור וחריג, בו מספר תלמידים ריססו בגז פלפל חלק מהצוות החינוכי של בית הספר ופגעו בו. בעקבות חומרת האירוע ובהתאם לנהלים, דווח המקרה למשטרה. עם זאת, המשרד מצר על האופן בו בוצע מעצרו של הקטין במוסד החינוכי".


ממשטרת ישראל נמסר: "בניגוד לנטען, בלשי משטרת ישראל הוזעקו לבֿית הספר בהמשך לאירוע תקיפה שאירע בו . החשודים זומנו לחקירה, ולאחר שאחד מהם בחר שלא להתייצב, נאלצו הבלשים להגיע למקום הימצאו ולעוצרו. החשוד התנגד באופן אקטיבי למעצר. כל טענה על רקע מוצאו של החשוד לא רלוונטית, שכן במהלך האירוע נעצרו גם מעורבים נוספים".

בעיריית אשדוד הגיבו ומסרו: "המשטרה מוזמנת להתערב במקום שנשקפת סכנה לתלמידים או לצוות, כפי שהחוק מחייב. שלומם, בטיחותם ורווחתם של בני הנוער ימשיכו לעמוד בראש מעייניהם של גורמי החינוך, ותעיד על כך העובדה שעד כה לא התקבלה מצד התלמידים כל תלונה על הטענות שהעליתם".

במשרד העבודה והרווחה אומרים: "המשרד מגנה כל ביטוי או סממן של גזענות מכל סוג. האירוע המדובר נמצא בבֿדיקה".

תגיות:
משטרה