רועי פולקמן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פולקמן נגד בנט: "לא ראוי לכהן כשר החינוך"

יו"ר סיעת כולנו הגיב בכאן רשת ב' לדבריו של שר החינוך אתמול נגד הפצ"ר ואמר: "זאת אמירה מופקרת ברמות קיצוניות". הוא התייחס למשבר הפוליטי והדגיש כי הקואליציה מקרטעת. לדבריו, סיעתו תתמוך בחוק הנאמנות בתרבות אך תתנגד לחוק גדעון סער
מערכת כאן
20 בנובמבר 2018
10:20

יו"ר סיעת כולנו, ח"כ רועי פולקמן, תקף הבוקר (שלישי) את השר נפתלי בנט וטען שהוא לא ראוי לכהן בתפקידו. בריאיון לתכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב' אמר פולקמן כי "אם שר חשוב בישראל טוען שצה"ל לא צריך לעבוד על בסיס חוקים ומוסר. אדם כזה לא ראוי להיות גם שר החינוך. זאת אמירה מופקרת ברמות קיצוניות. הוא מייצג סקטור שמייצג התלהמות".

האזינו לריאיון עם רועי פולקמן

פולקמן התייחס להרכב הקואליציה אחרי עזיבתה של ישראל ביתנו, והאפשרות להקדמת הבחירות והסביר כי "אני ממש לא חושב שנגמר הסיפור של הקדמת הבחירות. הקואליציה מקרטעת, זה מאוד ברור. עם כל הכבוד לאמירה שאפשר לשרוד, המטרה של ממשלה היא לא לשרוד. אם הקואליציה לא מסוגלת לעשות את המינימום של להעביר חוקים, אז אי אפשר לעבוד".

בנוגע לחוק "גדעון סער", לפיו רק ראש סיעה יוכל להרכיב מפלגה, הסביר פולקמן כי סיעתו מתנגדת לחוק במתכונתו הנוכחית והסביר: "כשראש הממשלה העלה סעיף טכני, זה דבר אחד. אם ראינו נוסח שהוא הרבה יותר גדול מזה, שהוא משנה לחלוטין את צורת העבודה, אנחנו לא שייכים לזה. מדינת ישראל היא לא עסק פרטי של אף אחד". מנגד הוא טען שמפלגתו תצביע בעד חוק הנאמנות בתרבות שמקדמת השרה מירי רגב.

פולקמן הגיב לדבריו של בנט שאמר אתמול כי "הלוחמים שלנו פוחדים יותר מהפרקליט הצבאי מאשר מיחיא סינוואר. ממשלת ישראל חוששת לפנות מאחז ערבי בלתי חוקי, למרות כל פסיקות בג"ץ, מהפחד מה יגידו עלינו באירופה ומה יעשו לנו בהאג. חמאס וחיזבאללה חצופים יותר מיום ליום כי הם מאמינים שאנחנו חוששים להתעמת איתם".