אלוף אביב כוכבי
צילום: פלאש 90

הוועדה למינוי בכירים אישרה את מינוי אביב כוכבי לרמטכ"ל

הוועדה בראשות השופט גולדברג קבעה כי אין מניעה להמליץ על האלוף לתפקיד הרמטכ"ל. נתניהו יביא את המינוי לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב
עמיחי שטיין
20 בנובמבר 2018
18:14

הוועדה למינוי בכירים בראשות השופט בדימוס אליעזר גולדברג מסרה היום (שלישי) כי בסיכום דיוניה, לא נמצא פגם כלשהו בטוהר מידותיו של אלוף אביב כוכבי או בשיקולים להמליץ עליו לתפקיד הרמטכ"ל הבא של צה"ל. ראש הממשלה נתניהו בירך על ההודעה, והודיע כי המינוי יובא לאישור הממשלה כבר ביום ראשון הקרוב.

לפני כשלושה שבועות הגיש שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן את שמו של כוכבי לוועדה."האלוף כוכבי הוא המועמד המתאים והראוי ביותר לתפקיד הרמטכ"ל", כתב ליברמן לחברי הוועדה, והוסיף: "השילוב הייחודי של תפקידיו של האלוף כוכבי, יכולותיו הפיקודיות המוכחות בעיתות חירום ובשגרה, נסיונו הפיקודי והמבצעי העשיר והמרשים, ההערכה לה הוא זוכה בצה"ל ומחוצה לו - כל אלו הכשירו אותו לתפקיד הרמטכ"ל ה-22 של צה"ל".


במערכת הביטחון ובפיקוד הבכיר של צה"ל אמרו לכאן חדשות בעקבות הודעת ליברמן כי הבחירה בכוכבי הייתה צפויה וכי מדובר במינוי ראוי שלא יביא לזעזועים או למחלוקות במטה הכללי. כוכבי, בן 54, החל את שירותו בצנחנים ושימש בכל תפקידי הפיקוד בחטיבה. כמו כן, שימש מפקד אוגדת עזה, מפקד פיקוד הצפון, ראש אמ"ן וראש חטיבת המבצעים.