השר אריה דרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

אחרי ההמלצות: ייתכן שדרעי יזומן לחקירה בפרשה נוספת

פרסום ראשון: במקביל להגשת ההמלצות, המשטרה חוקרת במשך זמן רב פרשה נוספת הנוגעת לשר הפנים, וטרם הסתיימה. הוא יזומן לחקירה נוספת בלהב 433 בהתאם להתפתחות. במשטרה העדיפו להעביר את התיק לפרקליטות כדי שתיערך להגשת כתב אישום בתוך כמה חודשים
רועי ינובסקי ותמר אלמוג
20 בנובמבר 2018
21:07

המשטרה ממשיכה לחקור פרשה נוספת הנוגעת לשר הפנים אריה דרעי במקביל להגשת ההמלצות, וייתכן שהוא יזומן לחקירה בלהב 433 בהתאם להתפתחות - כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. מדובר בפרשה שהחקירה בה נמשכת זמן רב וטרם הסתיימה.

במשטרה העדיפו להעביר את עיקר התיק נגד השר לפרקליטות בעבירות המרמה והמס, בשל הזמן הרב שחלף מאז תחילת החקירה. זאת כדי שהפרקליטות תוכל להיערך להגשת כתב אישום תוך כמה חודשים. במקביל, החקירה נמשכת לצורך צירוף אישומים נוספים.


אחרי הפרקליטות, יעבור התיק ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. בתוך כמה חודשים לפחות, יוחלט אם לזמן את דרעי לשימוע. לאחר שהחשד לשוחד ירד מהפרק - קיימות ספקות גם לגבי עבירת הפרת האמונים. בפרקליטות יתמקדו בחשדות הנוגעים לעבירות המס וכן בחשד לשיבוש. לפי הלכת דרעי מהתיק הקודם, השר לא חייב לסיים את כהונתו - אלא אם יוחלט להגיש נגדו כתב אישום.


הבוקר הודיעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית נגד השר בעבירות של מרמה והפרת אמונים. זאת במסגרת חקירה שהתנהלה בעניין קשריו של דרעי עם איש העסקים אילן שרעבי בשעה שכיהן כשר. כמו כן הודיעה המשטרה כי נמצאה תשתית ראייתית לביצוע עבירות מס בסכומים משמעותיים של מיליוני שקלים, הלבנת הון, שיבוש הליכי משפט ומסירת תצהיר כוזב למבקר המדינה. כמו כן נמצאה תשתית נגד אחיו של אריה דרעי, שלמה בחשד לביצוע עבירות מס בסכומים של מיליוני שקלים. במקביל הודיעה המשטרה כי התבסס חשד לעבירות הלבנת הון נגד חשודים נוספים. עוד מסתמן כי צפויה המלצה להעמיד לדין את יפה דרעי בעניין הנוגע לעבירות מס.