כלא הדרים
צילום: משה שי, פלאש 90

"מסר לשב"ס": אלמונים ירו לעבר בית המעצר הדרים

לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בסריקות במקום נמצאו קליעים רבים של תת מקלע. כביש 4 נסגר לכמה שעות בשל האירוע. גורם בכיר: "הם חצו את כל הקווים". דובר שב"ס - "האירוע מתקשר לשרשרת של פעולות שנעשות כדי להצר את ידיהם של ארגוני הפשע"
אורלי אלקלעי
21 בנובמבר 2018
07:14
עודכן ב 08:46

אלמונים ירו לפנות בוקר (רביעי) מרכב נוסע אל בית המעצר הדרים באזור השרון. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בסריקות במקום נמצאו קליעים רבים של תת מקלע. ההערכה היא שהירי הוא ניסיון של אחד מארגוני הפשיעה להעביר מסר לשירות בתי הסוהר.

דובר שירות בתי הסוהר, אסף ליברטי אמר כי האירוע מתקשר לשרשרת של פעולות שנעשות כדי להצר את ידיהם של ארגוני הפשע. "בעיתוי הזה בדיוק ובמקום הזה בדיוק, ארגוני הפשיעה יודעים למה הם העבירו את המסר ועל מי הם רוצים לאיים ולמה, אנחנו מטפלים בזה", אמר ליברטי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתכנית "קלמן-ליברמן" בכאן רשת ב'.

סמוך לשעה 4:00 נעצר רכב בכביש 4, סמוך לכלא ופתח באש מנשק אוטומטי. לפי כמות הקליעים שנמצאו, מעריכים כי נורתה מחסנית שלמה. גורם בכיר: "הם חצו את כל הקווים. לפני חודשיים הונח מטען שגרם להצתת רכב קצינה בשירות בתי הסוהר - מפקדת אגף בכלא רימונים, והיום הירי".

בעקבות הירי, נחסם כביש 4 לכל הכיוונים ונפתח לתנועה בבוקר. בית המעצר הדרים הוא חלק מכלא השרון, שם נמצאים גם כלא רימונים וכלא אופק לנערים.

לפני כחודשיים התפוצץ מטען חבלה ברכבה של מפקדת אגף בבית הסוהר רימונים שחנה מחוץ לביתה בנתניה. היא לא נפגעה. משירות בתי הסוהר ומהמשטרה נמסר כי הם רואים במקרה "חציית קו אדום משמעותית".