הבורסה ליהלומים ברמת גן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

העובדת שהתאבדה הובאה למנוחות: "רצחו לי אותך"

מאות ליוו את מזל הדדי, מנהלת החשבונות בחברת LLD שבבעלות לבייב, שקפצה אתמול אל מותה בדרכה האחרונה. בעלה מירר בבכי: "לקחו לי את האישה, התעללו בה. יש עננה שחורה מעל להב 433". קודם לכן הגיבו במשטרה על טענות החברה ופנייתה ליועמ"ש: "שומרים על כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים"
רועי ינובסקי והדס גרינברג
21 בנובמבר 2018
19:56
עודכן ב 21:18

מנהלת החשבונות בחברת LLD שבבעלות לב לבייב, שנפלה אתמול אל מותה מבניין סמוך לבורסה ליהלומים ברמת גן, הובאה היום (רביעי) למנוחות. מאות חברים ובני משפחה ליוו אותה בדרכה האחרונה בבית העלמין בחולון. אמה של העובדת צעקה "רצחו לי אותך", ובעלה מירר בבכי: "לקחו לי את האישה, התעללו בך. מה יש לי בלעדיך?".


הבעל הוסיף במהלך ההספד כי ״יש עננה שחורה מעל להב 433. התעללו בה, התחננתי 'תעזבו אותה, היא חלשה'. התחננתי לחוקר והוא המשיך לצרוח עליה. לא היה אכפת לו ואני התחננתי 'תעזבו אותה במנוחה'. גם כשחיכיתי לה בחוץ היא אמרה ׳מה הם עשו לי'.

בתוך כך, המשטרה הודיעה כי אין בכוונתה להתייחס לאירוע מטעמי צנעת הפרט ובשל העובדה שהחקירה לקביעת נסיבות מותה עדיין בעיצומה. במשטרה הבהירו כי "כל ניסיון מצד גורמים בעלי עניין לקשור בין המקרה הטראגי לניהולה המקצועי של חקירת העבירות שבוצעו על פי החשד על ידי גורמים העובדים וקשורים לחברת LLD, מצביע על אי הכרת העובדות לאשורן ויש בו כדי להטעות את הציבור. משטרת ישראל פועלת כל העת ברגישות הנדרשת, תוך הקפדה יתרה על שמירת כבודם וזכויותיהם של חשודים ונחקרים".

הודעת המשטרה באה על רקע פניית החברה ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, ודרישתה להקים ועדת בדיקה לנסיבות מותה של העובדת. בחברה דרשו ממנדלבליט להוציא את החקירה מידי המשטרה כדי לבדוק את נסיבות מותה.

בחברה טענו כי הופעלו לחצים משמעותיים על העובדת מצד המשטרה, ודקות אחרי שקיבלה זימון לחקירה נוספת, נמצאה מתה: ״נסיבות מותה של העובדת מעלות חשש כי נטלה את חייה מתוך מצוקה נפשית, בשל חקירה אגרסיבית וחסרת מידה בימים האחרונים. אירוע זה מחייב בדיקה עצמאית ודחופה״. כמו כן, התייחסו במכתב לביקורת שמתח בית המשפט בנוגע לנחקר אחר בתיק וראו בכך מדד נוסף להתנהלות החקירה, כפי שפורסם בכאן חדשות.

זבולון לבייב, אחיו של איש העסקים לב לבייב, ועובדים נוספים בחברה נעצרו לפני כשבועיים בחשד לשורה של עבירות, ובית המשפט האריך את מעצרם מעת לעת. בהחלטותיו, קבע בית המשפט כי החשדות נגדם התבססו והתחזקו. על פי החשד, החברה פעלה באופן שיטתי להבריח יהלומים באמצעות בלדרים מרוסיה לישראל וחזרה. כעת מתנהלים מגעים בין לב לבייב לבין המדינה כדי לתאם את הבאתו לחקירה בארץ. המטרה היא להביא את לבייב להיחקר בארץ מבלי להידרש להליך של חיקור דין, שעלול להימשך זמן רב ולאו דווקא להצליח.