אחת התמונות שפרסם חמאס

חמאס פרסם תמונות לכאורה של אנשי הכוח הישראלי שפעל בעזה

הזרוע הצבאית של הארגון פרסמה גם תמונות של כלי הרכב שלכאורה שימשו את הכוח שפעל בעומק הרצועה. בהודעה חריגה מסרה הצנזורה: "חמאס עוסק בפענוח הפעולה. כל פרט מידע עלול לסכן חיי אדם ולפגוע בביטחון המדינה"
משה שטיינמץ ורועי קייס
22 בנובמבר 2018
15:07
עודכן ב 15:36

הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה היום (חמישי) תמונות לכאורה של אנשי הכוח הישראלי שפעל בשבוע שעבר בעומק רצועת עזה. בנוסף, פורסמו תמונות של כלי רכב שכביכול שימשו הכוח. בהודעת הזרוע הצבאית של הארגון נאמר כי הם הגיעו לשלבים מתקדמים בחשיפת קצות החוט של "הפעולה המיוחדת והמסוכנת של ישראל", וביקשו ממי שיש לו מידע על התמונות שפורסמו ליצור עימם קשר.

התמונות שפרסם חמאס של כלי הרכב שלכאורה שימשו את הכוח שפעל בעזה

אחת התמונות לכאורה של אנשי הכוח הישראלי שפעל בעזה

בעקבות הפרסומים של חמאס ברשתות החברתיות, הצנזורה הצבאית יצאה בהודעה חריגה. "חמאס עוסק בימים אלה בניסיון לפענח ולהבין את האירוע שהתרחש בעומק עזה", נכתב בהודעה הקוראת שלא לשתף פעולה עם הפרסומים ברשתות החברתיות.

עוד נכתב בהודעה: "כל פריט מידע, גם אם ייחשב בעיני מפרסמיו כבלתי מזיק עלול לסכן חיי אדם ולהביא לפגיעה בביטחון המדינה. מבלי להתייחס לאמינות הפרטים שמפרסם חמאס, נבקשכם להימנע ככל שניתן מלהרחיב פרסום של תמונות, פרטים אישיים מזהים או פרטים אישיים נוספים שהגיעו לידיעתכם באמצעי התקשורת, ברשתות החברתיות, בקבוצות ווטסאפ וכל פלטפורמה תקשורתית אחרת. יש לנהוג באחריות".


בתוך כך רומז היום בכיר חמאס, מוסא אבו מרזוק, בראיון לסוכנות הידיעות טורקית, כי הכוח הישראלי המיוחד שהסתנן לרצועה הגיע דרך מעבר רשמי, מבין המעברים שהרשות הפלסטינית מנהלת מהצד הפלסטיני. לדבריו, "החדירה של הכוח הישראלי נועדה למטרות מודיעינית באמצעות פעולה ביטחונית שקטה".

בעניין אחר ציין אבו מרזוק כי הבנות הרגיעה לא ימנעו מארגונו להגיב, אם תהיה "הפרה גדולה", כלשונו, בגדה המערבית. אבו מרזוק ציין כי יש כמה ארגונים ברצועה שאינם מסכימים להבנות הרגיעה עם ישראל. הוא ציין כי "אין התקדמות במשא ומתן בעניין הנעדרים הישראלים ברצועה". לטענתו, גרמניה אינה מעורבת בסוגיה הזאת, בניגוד למה שנטען. אבו מרזוק הוסיף בראיון כי יש קשר עקיף בין ארגון הטרור העזתי לבין הממשל האמריקני, שפקידיו אינם נמצאים בקשר ישיר עם הארגון שמוגדר בוושינגטון כארגון טרור.

בפעילות בעזה נהרג סגן-אלוף מ', אשר כל פרט הנוגע אליו מעבר לדרגתו נאסר לפרסום. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, הבהיר בשבוע שעבר כי מטרת הפעילות של כוח צה"ל ברצועה לא הייתה חיסול או חטיפה. מנליס שיבח את תפקודו של מ', וציין כי פרטיו המלאים לא יותרו לפרסום בתקשורת. "הכוח ביצע פעולה ממושכת ונקלע למציאות מורכבת מאוד. הם ניהלו קרב הרואי", הוסיף מנליס. 

האזינו לריאיון עם קרוב משפחתו של סא"ל מ' בכאן רשת ב'

קרוב משפחתו של הקצין אמר כי קרוביו מכבדים את הוראות הצנזורה לגביו. "יש ניגודיות בסיפור הזה", אמר הקרוב בריאיון בשבוע שעבר לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב'. "מצד אחד אנחנו קוראים עליו פרטים ברשת שאנחנו לא יכולים להגיב עליהם, ומצד שני אנחנו מבינים את משמעות הצנזורה. נמשיך להתאבל עליו עד שהדברים יתאפשרו אחרת".