התמונות שפרסם חמאס של כלי הרכב שלכאורה שימשו את הכ

דיווח: חמאס תפס מתקני ריגול שישראל התכוונה להרכיב

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" מדווח כי הכוח הישראלי שנחשף בדרום רצועת עזה, תכנן להרכיב את המתקנים על רשת התקשורת הפנימית של הארגון. עוד דווח כי בחמאס ממשיכים לחפש אחר משאית קטנה ששימשה את הכוח, ונבדק אם חבריו עדיין נמצאים ברצועה
רועי קייס
24 בנובמבר 2018
09:16

העיתון הלבנוני "אל-אח'באר" דיווח הבוקר (שבת) כי חמאס תפס מתקני ריגול שהכוח הישראלי שנחשף בדרום רצועת עזה בשבוע שעבר התכוון להרכיב על רשת התקשורת המקומית של הארגון. זאת, לאחר שחמאס פירק מתקני ריגול שישראל השתילה ברשת בחודש מאי שעבר. עוד דיווח העיתון כי בחמאס ממשיכים לחפש אחר משאית קטנה ששימשה את הכוח הישראלי ובודקים אם חברים בכוח עדיין נמצאים ברצועה. 


מצלמות אבטחה חשפו שהמשאית נמצאת ברצועה, אך מיקומה לא ידוע כעת. ההנחה של מנגנוני הביטחון של חמאס היא שאנשי הכוח או משת"פים מקומיים נהגו בה. חיפוש המידע אחר המשאית נועד להגיע לשאר האנשים שלקחו חלק בפעילות או לחשוף פרטים חדשים על פעילותם בתוך הרצועה. 

גורם ביטחוני ברצועת עזה אמר כי "עצם זה שההתנגדות חשפה את מתקני הריגול באמצע השנה הנוכחית והגברת אמצעי התחזוקה וההגנה של הרשת מצד מהנדסי התקשורת של ההתנגדות, גרמה לישראל להכניס כוחות מיוחדים כדי לשתול מתקני ריגול חדשים. חשיפת הכוח המיוחד הכשילה את התכנית החדשה והובילה לכך שההתנגדות השיגה מתקנים ומידע סודי בעלי חשיבות רבה".

שלשום פרסמה הזרוע הצבאית של חמאס תמונות לכאורה של אנשי הכוח הישראלי, וכן פורסמו תמונות של כלי רכב שכביכול שימשו את הכוח. בהודעת הזרוע הצבאית של הארגון נאמר כי הם הגיעו לשלבים מתקדמים בחשיפת קצות החוט של "הפעולה המיוחדת והמסוכנת של ישראל", וביקשו ממי שיש לו מידע על התמונות שפורסמו ליצור עימם קשר.

בעקבות הפרסומים, יצאה הצנזורה הצבאית בהודעה חריגה. "חמאס עוסק בימים אלה בניסיון לפענח ולהבין את האירוע שהתרחש בעומק עזה", נכתב בהודעה הקוראת שלא לשתף פעולה עם הפרסומים ברשתות החברתיות. "כל פריט מידע, גם אם ייחשב בעיני מפרסמיו כבלתי מזיק עלול לסכן חיי אדם ולהביא לפגיעה בביטחון המדינה".


בפעילות בעזה נהרג סגן-אלוף מ', אשר כל פרט הנוגע אליו מעבר לדרגתו נאסר לפרסום. הוא הותיר אחריו אישה ושני ילדים. דובר צה"ל, תת אלוף רונן מנליס, הבהיר כי מטרת הפעילות של כוח צה"ל ברצועה לא הייתה חיסול או חטיפה. מנליס שיבח את תפקודו של מ', וציין כי פרטיו המלאים לא יותרו לפרסום בתקשורת. "הכוח ביצע פעולה ממושכת ונקלע למציאות מורכבת מאוד. הם ניהלו קרב הרואי", הוסיף מנליס.