הקריקטוריסט עמוס בידרמן

"תעשיית הדת – מסחטת כספים": הריאיון החריף של עמוס בידרמן

הקריקטוריסט של עיתון "הארץ" תקף בריאיון סוער ונוקב את החרדים והפוליטיקאים וגם הסביר שאין לו קווים אדומים, אלא רק טוב טעם. הריאיון התקיים לרגל זכייתו בפרס מפעל חיים בכנס העיתונות באילת
מאחורי הקלעים
25 בנובמבר 2018
16:40

הקריקטוריסט של עיתון "הארץ" עמוס בידרמן ממש לא חושב שהוא איש מסוכן. בריאיון סוער ונוקב לרותי קרן בפודקאסט "מאחורי הקלעים" הביע בידרמן את דעתו בכנות כובשת ובלי צנזורה. על כוחו של מבע ויזואלי קצר וחריף ליצור אפקטיביות רגשית, ביקורת ושעשוע. חיבור בין פוליטיקה לקריקטורה, תהליך עבודה, הקשרים אקטואליים, והסיפורים מאחורי קריקטורות נועזות במיוחד.

"הדתיים מחזיקים את המדינה בביצים והם סוחטים כספים, רבני ערים, רבני שכונות, משגיחי כשרות, תעשיית שירותי הדת – זו מסחטת כספים. זו שערורייה עולמית", תקף בידרמן. הקריקטוריסט סיפר כי עיקר ההתנגשויות שלו הן עם הציבור הדתי ואמר כי הוא אינו מתחרט על אף קריקטורה ולא התנצל עליהן. בידרמן הסביר גם כי הוא לא עושה בן אדם מכוער כי הוא שונא אותו. הקריקטורות של בידרמן עושות גלים בקרב מדינאים מעבר לים -שר החוץ האיראני, האמריקנים, הקנצלרית מרקל ועוד. בארץ הוא מותקף תכופות, אך מנגד נערץ ומוערך לאין שיעור.

האזינו לריאיון המלא עם הקריקטוריסט עמוס בידרמן