חפש
Languages

"הבן שלי רחוק 15 דקות ממוות": האמא לילד עם אלרגיה מסכנת חיים לא מפסיקה לפחד

כאן משתפים: ילדים לא משחקים עם הבן של דניאלה כי "אולי זה מדבק", ויש הורים שמביאים אוכל שמסכן אותו. למה הורה לילד עם אלרגיה צריך לחיות בפחד מוות?
אורית נבון
28 בנובמבר 2018
18:47

דניאלה גזית קסטרו מספרת שיש לה שתי עבודות: העבודה שמשלמת לה כסף והטיפול בבנה, יואב בן ה-5 וחצי, שסובל מאלרגיה מסכנת חיים לאגוזים. "הוא בכל דקה של היום נמצא 15 דקות ממוות. אני גם לפעמים חושבת על זה שאני עובדת במרחק של בערך חצי שעה, ארבעים דקות נסיעה מהבית - אז מה אם יקרה לו משהו אני לא אספיק?"

צפו בסרטון:

יש המון התמודדויות מאחורי הקלעים שהוא לא ער להן ואני רוצה שזה יישאר ככה", סיפרה דניאלה על הקושי להגן על בנה ויחד עם זאת לגרום לו להרגיש שווה ושייך לשאר הילדים בגילו. "שהוא לא יידע מה קורה שהוא לא יידע שכשיש יום הולדת בגן, אני שבוע מנהלת שיחות עם ההורים מה מותר, מה אסור הולכת, קונה בעשר בלילה מוצרים מהסופר ומקפיצה לאמא הביתה כדי שהיא תביא את זה לגן כאילו ממנה".

דניאלה סיפרה על הקושי לרתום את המסגרות והרשויות לטיפול בבנה, אחרי שבשנה שעברה איים משרד החינוך לצמצם בתקציב הסייעות לילדים הסובלים מאלרגיות: "חיפשתי צהרון שמוכן לקחת על עצמו את האחריות הזאת, אבל רוב המקומות פשוט לא מוכנים לקחת אחריות"