אלשיך, ארדן ואדרי

המפכ"ל אלשיך: "לא נראה לי שמינוי אדרי מתעכב בגלל דבריי"

בטקס הפרידה ממפקד המשטרה היוצא אמר השר לביטחון הפנים ארדן כי הוא מצר על כך שקצין מצטיין כצ'יקו אדרי צריך לעבור מסע הכפשות ושקרים כפי שעבר בשבועות האחרונים
רועי ינובסקי

מפכ"ל המשטרה היוצא, רב ניצב רוני אלשיך, אמר הערב (חמישי) כי לא נראה לו שמינויו של המפכ"ל המיועד, משה צ'יקו אדרי, מתעכב בגלל דברים שאמר לוועדת גולדברג. אלשיך אמר את הדברים בתשובה לשאלות כתבים באירוע הפרידה ממנו בירושלים.

בנאומו בטקס אמר המפכ"ל היוצא כי המשטרה מצליחה להוריד את הפשיעה וקבעה לעצמה יעד לצמצם גם את השחיתות הציבורית - תופעה החותרת תחת אמון הציבור.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר בטקס כי הוא בטוח שהעברת הלפיד לצ'יקו אדרי תתבצע בחרדת קודש. "אני סמוך ובטוח שצ'יקו אדרי הוא האדם הראוי להוביל את משטרת ישראל. צר לי מאד שקצין מצטיין, ששנים רבות נלחם בטרור ובפשיעה, צריך לעבור מסע הכפשות ושקרים כפי שעבר אדרי בשבועות האחרונים. כנראה שאת התרבות הרעה הזו עדיין לא עקרו ממשטרת ישראל". ארדן הביע תקווה שוועדת גולדברג תאשר את מינויו של אדרי במהירה.

השר ארדן ציין כי השר לבטחון הפנים ומפכ"ל המשטרה מסתכלים על דברים מזוויות שונות. "היו בנינו גם מחלוקות, אך במעמד הזה אני רוצה להדגיש את המשותף והמחבר. זהו תקפיד קשה וכפוי טובה כשהמשטרה הופכת לשק חבטות של החברה הישראלית שלא בצדק. השיח התקשורתי נטה להתמקד במחלוקות ולהעצימן, אך ידענו לשים אותן בצד".

פרקליט המדינה, עורך הדין שי ניצן אמר בטקס כי אלשיך הותיר חותם וסימן שייזכרו במשטרה. הוא ציין כי אלשיך שינה פלאים את מצב האכיפה במגזר הערבי, כשהוא רומז לדבריו של השר ארדן בעבר שלא האריך את כהונת אלשיך, בטענה שלא קידם את האכיפה במגזר.