ניצב מוטי כהן
צילום: פלאש 90

ניצב מוטי כהן צפוי להתמנות לממלא מקום המפכ"ל

השר ארדן יביא לאישור הממשלה את מינויו של מפרד מחוז דרום לממלא מקום זמני למשך 45 יום. זאת על רקע סירוב הוועדה למינוי בכירים לאשר את ניצב אדרי
רועי ינובסקי
30 בנובמבר 2018
15:04

ניצב מוטי כהן צפוי להתמנות ביום ראשון לממלא מקום מפכ"ל המשטרה. זאת על רקע סירוב הוועדה למינוי בכירים למנות את ניצב בדימוס משה אדרי לתפקיד. ניצב מוטי כהן משמש היום כמפקד מחוז דרום של המשטרה.

מינויו של כהן יובא ביום ראשון הקרוב לאישור הממשלה. מהמשרד לביטחון פנים נמסר כי מינויו של ניצב כהן יהיה תקף  למשך 45 ימים או עד מינויו של מפכ"ל קבוע. מוטי כהן הועדף על פני ניצב זוהר דביר בשל העובדה שדביר הודע על פרישה מהמשטרה. מוטי כהן הוא אחיו של מפכ"ל המשטרה לשעבר דודי כהן. 


הוועדה התכנסה אתמול והחליטה כי היא פוסלת את מועמדותו של אדרי לתפקיד, אחרי החשיפה בכאן חדשות שלפיה ביקש לפגוש את חושף השחיתויות רפי רותם שהתלונן נגדו בוועדה. השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע כי הוא אינו מקבל את עמדת הוועדה בשל שוויון הקולות בין חבריה, וכי הוא ימנה בקרוב ממלא מקום למפכ"ל. בנוסף, ארדן דרש להציג את טיעוניו בפני הוועדה.

ההצבעה נחלקה לשני מתנגדים למינוי ושני תומכים, כשקולו של היו"ר גולדברג נגד המינוי היה המכריע. על עמדת התומכים במינוי, משה טרי ופרופ' דניאל הרשקוביץ, נאמר כי "אין הם רואים שיש בפגישתו של המועמד עם עו״ד פישלר כדי לשנות מההתרשמות הקודמת שהייתה לוועדה כולה שיש להמליץ על מינוי המועמד. הפגישה הזו התמקדה בביקורת שיש לפישלר על תפקוד המשטרה ולא עסקה בעדותו של רותם בפני הוועדה. אשר על כן לא ראו בפגישה זו דבר פעולה המעידה על פגם בטוהר המידות".