חיזבאללה מאיימים על ישראל: "אם תעזו, תתחרטו"

בסרטון הוצגו דבריו של מזכ"ל ארגון הטרור נסראללה מנאומיו האחרונים, שבהם הבהיר כי תהיה תגובה על כל תקיפה של ישראל בלבנון. דובר צה"ל בערבית אדרעי, הגיב: "מי שביתו מזכוכית שלא יחשוב לזרוק אבנים"
רועי קייס
30 בנובמבר 2018
23:17

ארגון הטרור חיזבאללה פרסם היום (שישי) סרטון עם כתוביות בעברית ובו איום על ישראל. בסרטון הוצגו דבריו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה מנאומיו האחרונים שבהם הבהיר כי תהיה תגובה על כל תקיפה של ישראל בלבנון. כותרת הסרטון - "ציונים, אם תעזו, תתחרטו".


דובר צה"ל בערבית, סא"ל אביחי אדרעי, הגיב בחשבון הטוויטר שלו לאיום של חיזבאללה. אדרעי העלה סרטונים, כולל של שליט לוב לשעבר, מועמר אל-קדאפי, שבהם נאמר: "מי שביתו מזכוכית שלא יחשוב לזרוק אבנים".

בסרטון הוצגו תצלומי אוויר של יעדים בישראל. הוא התפרסם על רקע ההגעה של מטוס המטען האיראני לנמל התעופה הבינלאומי של ביירות אתמול. על פי החשד, המטוס הכיל אמצעי לחימה עבור ארגון הטרור השיעי.

אתמול דיווח התחקירן רונן סלומון מבלוג המודיעין "אינטלי טיימס" על טיסה ישירה מאיראן לביירות, בירת לבנון. לדבריו, המטוס שייך לחברת "קאשם אייר", הפועלת בדרך כלל עבור משמרות המהפכה. מדובר במטוס בואינג 747 שאין לו חלונות ודווח כי בתקופה האחרונה יוצאות יותר ויותר טס בנתיב הזה.

בסוף ספטמבר התקיימה העצרת הכללית של האו"ם, בה הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו מפה של ביירות שבה מסומנים מתקני טילים שחיזבאללה הציב בשדה התעופה בעיר. "חיזבאללה משתמש בכוונה בתושבי ביירות כמגנים אנושיים. הם הציבו מתקני טילים בתוך שדה התעופה של ביירות.

יש לי מסר לחיזבאללה - ישראל יודעת מה אתם עושים, איפה אתם עושים את זה וישראל לא תיתן לכם לעשות את זה", אמר ראש הממשלה. נתניוה גם הודה לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על פרישתו מהסכם הגרעין, ואמר כי התוצאה החיובית היחידה של התחזקות איראן היא ההתקרבות בין ישראל למדינות ערביות אחרות באזור.

תגיות:
חיזבאללה