צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ארדן יבקש מוועדת גולדברג: שנו החלטתכם בעניין מינוי אדרי למפכ"ל

אם תידחה בקשתו של השר לביטחון הפנים, הוא צפוי לשקול להביא בכל זאת את המינוי לאישורה של הממשלה, בכפוף לעמדתו של היועץ המשפטי לממשלה. אלא שספק אם מנדלבליט יתמוך במינוי נוכח החשש שבג"ץ יבטל אותו
רועי ינובסקי
01 בדצמבר 2018
22:14

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, צפוי לבקש מחר (ראשון) מוועדת גולדברג להופיע לפניה על מנת לשכנע אותה לשנות את החלטתה שלא להמליץ על ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי לכהן כמפכ"ל המשטרה הבא. אם תידחה הבקשה, הוא צפוי לשקול להביא בכל זאת את המינוי לאישורה של הממשלה, בכפוף לעמדתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט. עם זאת, מנדלבליט טרם גיבש את עמדתו וספק אם יתמוך במינוי אדרי נוכח החשש שבג"ץ יבטל את מינויו.


כמו כן, העיכוב במינוי המפכ"ל צפוי להשפיע גם על מינוי נציב חדש לשירות בתי הסוהר. כהונת הנציבה הנוכחית עפרה קלינגר הוארכה עד סוף החודש משום ששני המינויים תלויים זה בזה וחלק מהניצבים במשטרה מועמדים לתפקיד.

התכתבויות הוואטסאפ של אדרי נחשפות: הכותרות האחרונות על המפכ"ל הבא


אמש פורסמו לראשונה ההתכתבויות ב"חדשות השבוע" שהוצגו לוועדת גולדברג, שהעלו סימני שאלה על גרסת אדרי. אדרי טען שהפגישה בינו לבין עורך הדין פיני פישלר, שמייצג את רותם, לא עסקה כלל במרשו והם בכלל לא דנו בנושא.

לוועדה התברר כי ב-2 בנובמבר, יום ההכרזה על המינוי, בשעה 23:00, אחרי פוסט שהעלה פישלר, התקשר אדרי כדי לקבוע פגישה. לאחר מכן, שלח לו עורך הדין את הפוסט של רפי רותם ואדרי ענה לו: "נדבר על זה...תודה". התכתבויות אלו ואחרות חיזקו את גרסת רותם לפיה הפגישה עסקה בתלונה.

בהמשך, חושף השחיתויות רפי רותם התייחס לראשונה להמלצה שלא למנות את אדרי, וחשף שחבר ועדת המינויים, נציב שירות המדינה פרופסור דניאל הרשקוביץ כלל לא נכח בעת עדותו בוועדה. רותם חשף מסמך בתכנית שבו נכתב לכאורה בהוראת אדרי: "רפי רותם לא מפחד מהמשטרה ולכן צריך לעצור אותו ולחקור אותו".