פרופ' דניאל הרשקוביץ'
צילום: פלאש 90

שניים מחברי ועדת הבכירים: "אדרי עבר את הפוליגרף, ראוי להיות מפכ"ל"

דניאל הרשקוביץ' ומשה טרי פרסמו הודעה לאחר הדברים שאמר יו"ר הוועדה אליעזר גולדברג לרשת ב'. גולדברג חידד את דבריו לאחר הריאיון: "אדרי לא נשאל בפוליגרף אודות הפגישה עם רפי רותם"
רועי ינובסקי
02 בדצמבר 2018
15:30

שני חברים בוועדה למינוי שופטים פרופ' דניאל הרשקוביץ' ומשה טרי פרסמו היום (ראשון) הודעה ממנה עולה כי מבחינתם משה (צ'יקו) אדרי עבר בהצלחה את בדיקת הפוליגרף והוא ראוי לכהן כמפכ"ל המשטרה. הדברים נאמרו לאחר ההצהרה של יושב ראש הוועדה, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, לפיה "משה אדרי לא ראוי להיות מפכ"ל". בדבריו קבע גולדברג בין היתר כי אדרי לא עבר את בדיקת הפוליגרף.

בהקשר זה כתבו הרשקוביץ' וטרי: "כאשר הוועדה ביקשה שהמועמד יעבור פוליגרף תעסוקתי, רוח הדברים בועדה היתה שאם יעבור את הפוליגרף בהצלחה הרי לא תהיה מניעה מלהמליץ על מינויו כמפכ״ל המשטרה. בסופו של יום המועמד עבר את הפוליגרף בהצלחה". לסיכום כותבים השניים: "איננו רואים כל מניעה מלהמליץ על מינויו של מר משה אדרי כמפכ״ל משטרת ישראל".

לאחר פרסום דברי הרשקוביץ' ואדרי ביקש השופט גולדברג להבהיר את דבריו בדבר הפוליגרף ופרסם הודעה בה נאמר: "השופט גולדברג מבהיר כי כשהוא נשאל האם אדרי עבר את הפוליגרף הוא התייחס לכך שהוא לא נשאל בבדיקה על הפגישה עם רפי רותם ועו"ד פישלר".