צילום: Yonatan Sindel/Flash90

יאיר נתניהו נגד המפכ"ל: "שילוב מיוחד של טוני סופרנו ו'איש הגשם'"

בנו של ראש הממשלה פרסם את הפוסט בחשבון הפייסבוק שלו בשעה שאביו נאם בכפר המכבייה, השתלח בחוקרי המשטרה ואף טען כי האמון במשטרה בשפל - למרות נתוני מדד הדמוקרטיה שהתפרסמו שמראים אחרת
מערכת כאן חדשות
03 בדצמבר 2018
15:15

המתקפה של בנו של ראש הממשלה נגד המפכ"ל: בחשבון הפייסבוק של יאיר נתניהו העלה אתמול (ראשון) בנו של רה"מ פוסט שבו כתב כי "אלשייך הוא שילוב מיוחד של טוני סופרנו ו'איש הגשם'". את הדברים הוא כתב בסמוך לשעה שבה נאם אביו בכפר המכבייה ותקף בחריפות את משטרת ישראל.

נתניהו האב תקף בחריפות את המשטרה אחרי פרסום המלצות המשטרה בתיק 4000, שלפיהן יש להעמידו לדין בגין עבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים ועבירות נוספות. "זה עיתוי שקוף וקטנוני של המלצות שנקבעו מראש", טען. "לא יודע מי יהיה המפכ"ל הבא. אבל אני יודע דבר אחד – תהיה לו עבודת שיקום גדולה מאוד כי איך אני אגיד זאת, האמון של הציבור במשטרה הוא לא בשיא של כל הזמנים".

בניגוד לדבריו של נתניהו, על פי מדד הדמוקרטיה שמתפרסם היום אמון הציבור במשטרה דווקא עלה. 46% מהציבור, כך עולה מהמדד, נותנים אמון במשטרה, לעומת כ-40% בלבד במדד של השנה שעברה. הממשלה שבראשה עומד נתניהו נמצאת יחד עם התקשורת בתחתית מדד אמון הציבור.