כוח של האו"ם בגבול ישראל-לבנון
צילום: אי-פי

מזכ"ל האו"ם: המתיחות בגבול ישראל-לבנון עלולה להתגבר

על רקע היציאה של צה"ל למבצע "מגן צפוני" לנטרול המנהרות, בימים האחרונים פורסם דוח של אנטוניו גוטרש המתריע מפני התגברות המתיחות. "אי ציות להחלטה 1701 מגביר את הסיכון להסלמה אפשרית", כתב המזכ"ל
גילי כהן
04 בדצמבר 2018
07:58

דוח של מזכ"ל האו"ם, שפורסם בימים האחרונים, מתריע מפני התגברות של המתיחות בגבול בין ישראל ללבנון – כך פורסם היום (שלישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב', ברקע המבצע של צה"ל לחשיפת מנהרות חיזבאללה. המזכ"ל, אנטוניו גוטרש, הביע בדוח דאגה מהמתח בגבול בין המדינות.

הדוח שחיבר המזכ"ל גוטרש מתייחס גם לפעילות של ישראל ושל לבנון, המנוגדת להחלטה 1701 של האו"ם משנת 2006 בתום מלחמת לבנון השנייה. "אי ציות מגביר את הסיכון למתחים ולהסלמה אפשרית", נכתב בדוח.

הבוקר הודיע צה"ל על יציאה למבצע "מגן צפוני" לחשיפה ולנטרול מנהרות טרור התקפיות שחופר ארגון הטרור חיזבאללה לשטח ישראל. דובר צה"ל, תת-אלוף רונן מנליס, אמר כי "אותרו מנהרות החודרות לשטח ישראל, אך הן לא מסכנות כרגע יישובים ישראלים".

עוד נמסר כי המבצע ייערך לכל אורך גבול הצפון, אך כרגע רק בשטח ישראל, וההנחיה לתושבים ביישובים באזור היא לשמור על שגרה מלאה. ראשי הרשויות עודכנו על המבצע מראש.