אדרי, ארכיון

משה אדרי הודיע: מסיר את מועמדותי לתפקיד המפכ"ל

אחרי שורת הפרסומים סביב התנהלותו, הניצב בדימוס הודיע לשר ארדן כי הוא מוותר על התפקיד – והאשים: "ניסו לסכל את מועמדותי מהיום שבו הוכרזתי. מסע ההכפשות חצה כל גבול. מודה לארדן על האמון הרב"
רועי ינובסקי
05 בדצמבר 2018
19:14

הסאגה הסתיימה: ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי הודיע הערב (רביעי) לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה. ״לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם היתה, מהיום בו הוכרזתי כמועמד, לסכל את מועמדותי לתפקיד, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי", אמר. אדרי הודיע על פרישתו בעקבות סדרת חשיפות בכאן חדשות.

"אין בכוונתי לאפשר את המשך מסע ההכפשות נגדי, בזמן שכל חטאי הוא שנבחרתי כמועמד לתפקיד החשוב של המפקח הכללי של משטרת ישראל", המשיך אדרי. "כבר עם הכרזת מועמדותי לתפקיד היתה בי התחושה כי מנסים לסכל אותה בכל דרך".

"תחושה זו קיבלה משנה תוקף עם פרסום חוות הדעת של הוועדה", הוסיף הניצב בדימוס. "במיוחד חוות דעתם של שני חברי הוועדה, נציב שירות המדינה פרופ׳ דניאל הרשקוביץ ומר משה טרי, שהמליצו לאשר את מועמדותי וכתבו בחוות דעתם: 'יש כאן ניסיון לפגוע במועמדות המועמד בכל מחיר'״.

"בימים האחרונים ועם התקדמות התהליך, מסע ההכפשות חצה כל גבול והביא לפגיעה בשמי הטוב, על לא עוול בכפי", אמר אדרי. "ברור לי כי גם לאחר שהממשלה תמנה אותי למפכ״ל אהיה צפוי להליכים משפטיים ממושכים לאישור מועמדותי, ולכן, מתוך דאגה כנה ואהבה למשטרת ישראל, שעלולה להישאר ללא מפקד קבוע חודשים רבים ושתישא גם כן במחיר הסערה ומסע ההכפשות, גמלה בליבי ההחלטה בימים האחרונים להודיע על הסרת מועמדותי לתפקיד".

ארדן הביע צער על הסרת מועמדותו של אדרי, ואמר כי "גם אם עשה טעות במעלה הדרך, הרי שנוהל נגדו מסע הכפשות לא מוצדק שעשה לו עוול נוראי. הליך הגשת המועמדות נוהל בצורה המסודרת והראויה ביותר ומועמדותו של ניצב אדרי נבחנה תחילה מול כל רשויות האכיפה על ידי היועץ המשפטי לממשלה וצוותו ואושרה".

מוקדם יותר הערב פורסם לראשונה באתר וואלה כי אדרי ביצע התייעצות מקדימה עם בודקת הפוליגרף שביצעה את הבדיקה בעניינו, זאת לפני ההחלטה על שליחתו לבדיקת פוליגרף, אך הוא לא דיווח על כך לוועדה.

בתנועה לאיכות השלטון נמסר אחרי הודעת אדרי כי "צר לנו שפרשת מינוי המפכ"ל, השוטר מספר 1 בישראל המופקד על שמירת החוק, הפכה לכלי ניגוח מכוער וציני של מספר גורמים ששמו להם למטרה להיאבק בכל שומרי הסף של הדמוקרטיה הישראלית. אנו קוראים למכפישים לחזור בהם ולהתנצל בפני כב' השופט גולדברג".

ביום ראשון השבוע אמר יו"ר הוועדה למינוי בכירים, השופט בדימוס אליעזר גולדברג, בריאיון בלעדי לאסתי פרז בתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', כי אדרי "חד וחלק אינו ראוי להיות מפכ"ל". הוא הוסיף כי"אנחנו מדברים על דמותה ורמתה המוסרית של המשטרה בעיני הציבור. האם אין לכך חשיבות? אני חושב שיש לכך חשיבות עליונה. על האמון הזה בין היתר צריכה לשמור הוועדה שבראשה אני עומד וכך עשינו". גולדברג ציין כי היו לפני הוועדה תלונות: "בדקנו אותן ובסופו של דבר חשבנו שאנחנו חייבים לעמוד בפרץ שלא יתמנה אדם שאינו ראוי".