חפש
Languages
שער המגזין ההונגרי

ר"מ הונגריה מגיב לשער האנטישמי: "לא נגביל את חופש העיתונות"

ויקטור אורבן השיב למכתבו של נשיא הקונגרס היהודי, שביקש לגנות את השער האנטישמי שפרסם מגזין הונגרי פרו-ממשלתי: "אנחנו דואגים לביטחונם של היהודים ונוקטים אפס סבלנות ביחס לאנטישמיות", הבהיר, אך הוסיף כי הבקשה לגנות מופנית תמיד למענם של מתנגדי הממשל
עמיחי שטיין
06 בדצמבר 2018
18:43

ראש ממשלת הונגריה ויקטור אורבן הגיב היום (חמישי) למכתב ששלח לו נשיא הקונגרס היהודי, רון לאודר, שביקש ממנו לגנות את השער האנטישמי שפרסם מגזין הונגרי המזוהה עם הממשלה. "אנחנו דואגים לביטחונם של היהודים ונוקטים אפס סבלנות ביחס לאנטישמיות", הבהיר אורבן, אך סייג - "אבל אתם לא יכולים לצפות ממני להגביל את חופש העיתונות. מפתיע אותי שאתם תמיד רצים לגינוי במקרה שהמתקפה היא נגד יהודים שמתנגדים לממשלתי, ולא אחרת". הנשיא ההונגרי אף צירף דוגמה הממחישה את דבריו.

במוצאי שבת הודיעה לשכת ראש הממשלה כי ביקשו באמצעות השגרירות גינוי מצדה של ממשלת הונגריה למגזין Figyelo הפרו-ממשלתי. בשער נראה ראש הקהילה היהודית ההונגרית, אנדראס הייסלר, עם שטרות כסף - והואשם במעילה בכספים של פרוייקט לשיפוץ בית כנסת, דבר שהוכחש. עם זאת, עד כה לא נמסר גינוי.

היועץ המדיני של ראש הממשלה אף שוחח עם שגריר הונגריה בישראל וגינה את אופן פרסום תמונתו של נשיא קהילת יהודי הונגריה במגזין הונגרי. היועץ מסר כי ישראל מבקשת שממשלת הונגריה תוקיע כל גוון אנטישמי במחלוקות הפנימיות בהונגריה.