חפש
Languages
נחל מוצף
צילום: פלאש 90

מכינה של הסוכנות היהודית תיכננה טיול באזור שנסגר למטיילים

אביה של תלמידה במכינה טוען כי מנע ברגע האחרון את יציאתם של בני הנוער לנחל במכתש רמון, באזור שנסגר היום למטיילים בשל הגשמים העזים. האב התעמת עם המדריך ותוכנית הטיול שונתה. הסוכנות בתגובה: "נבחר מסלול חלופי כבר אתמול"
אסף פוזיילוב
06 בדצמבר 2018
22:17

כמעט אסון בדרום: שבעה חודשים אחרי האסון בנחל צפית, מכינה של הסוכנות היהודית תיכננה להוציא היום (חמישי) בני נוער לטיול בסהרונים שבמכתש רמון - אזור שנסגר למטיילים בשל הגשמים העזים. במכינה לומדים עשרות בני נוער מחו"ל.


הטיול נמנע לאחר שאחת הצעירות שהייתה אמורה להשתתף בו, שלחה לאביה מסרון בו נכתב: "הם חושבים לקחת אותנו לסהרונים עד השעה 12". האב החרד בדק את הדברים עם בכיר ברשות הטבע והגנים והשיב לבתו: "אסור להיות שם, יש שם נחל. תודיעי להם שיורידו אותך במצפה רמון. את לא הולכת לשום נחל". במקביל, התקשר האב המודאג למדריך הטיול והתעמת עימו, ובסופו של דבר תוכנית הטיול שונתה ולא כללה עוד את הנחל. האב שהתריע הוא בן זוגה של אם אשר בתה נספתה בנחל צפית.

הסוכנות היהודית מסרה בתגובה: "הטיול תוכנן בתיאום מלא עם מוקד טבע ועל פי הנחיותיו, כנדרש. על פי הנחיות מוקד טבע, שניתנות סופית 24 שעות לפני היציאה, תוכנית הטיול שונתה כבר אתמול למסלול חלופי בשל תנאי מזג האוויר. חשוב להדגיש כי לאורך כל היום עמדנו בקשר ישיר עם מוקד טבע ופעלנו על פי הנחיותיו״.

ההתכתבות בין האב לבתו: