חפש
Languages
רג'א זעאתרה

שר הכלכלה מאיים בעקבות מינוי סגן ראש העיר: "חיפה לא תקבל תוספת לתקציב"

השר אלי כהן תקף בריאיון לקלמן-ליברמן את קליש-רותם: "היא מבולבלת, היא מחויבת קודם כל למדינת ישראל ולא להסכמים קואליציוניים". יו"ר הקואליציה התייחס בכאן רשת ב להצעת החוק המבקשת למנוע את המינוי: "במדינה מתוקנת הוא היה נכלא". מחר יודיע רג'א זעאתרה במסיבת עיתונאים על המשך דרכו
זאב קם וחן ביאר
11 בדצמבר 2018
11:00

שר הכלכלה אלי כהן התייחס הבוקר (שלישי) לאיום לשלול תקציבים מעיריית חיפה בעקבות מינויו של רג'א זעאתרה לתפקיד סגן ראש העיר, לאור התבטאויותיו בעבר בנוגע לארגוני טרור ולציונות. בריאיון לתוכנית "קלמן-ליברמן" עם אסף ליברמן ורועי שרון בכאן רשת ב, אמר כהן כי חיפה אמנם תקבל את התקציבים המגיעים לה על פי חוק - אך לא דבר מעבר לכך. "עינת קליש-רותם מדברת על מינוי של תומך טרור. אם היא לא רוצה לפגוע בתושבי חיפה, טוב תעשה אם תחזור בה מהמינוי ההזוי והבזוי הזה. היא מבולבלת, היא מחויבת קודם כל למדינת ישראל ולא להסכמים קואליציוניים. גם לדמוקרטיה יש גבול".

האזינו לריאיון המלא:

יו"ר הקואליציה דוד אמסלם נשאל הבוקר על הצעת החוק שלו שמבקשת למנוע את מינויו של זעאתרה: "אנחנו הורסים את המדינה של עצמנו במו ידינו", אמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב. "כל אדם סביר ברחוב מבין שקורה פה דבר שמשפיל את כל מדינת ישראל. במדינה מתוקנת הוא היה נכלא, אבל פה אנחנו רוצים להעסיק אותו כסגן ראש עיר בשכר. עוד מעט נריץ אותו לראשות העירייה".


אתמול דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי על פי הצעת החוק, מועצת עיר לא תוכל למנות לתפקיד סגן ראש עיר אדם שגילה בעבר גילוי תמיכה לארגון שמוגדר בישראל כארגון טרור. אם מועצת העיר תמנה בכל זאת אדם כזה לסגן ראש עיר, הצעת החוק של אמסלם קובעת ששר הפנים יוכל לבטל את המינוי, בכפוף לשימוע של אותו אדם. לדברי יו"ר הקואליציה, בכוונתו לקדם את הצעת החוק במהירות ואף לפעול לקיצור הליכים כדי לזרז את הליך החקיקה.

בתוך כך, ראש עיריית חיפה עינת קליש-רותם ביקשה הבוקר מזעאתרה להתנצל. בשיחה בין השניים אמרה קליש שהסיטואציה הפוליטית מול הממשלה קשה לאחר פרסום דבריו, ושאם הדברים לא נכונים - עליו להבהיר אותם. זעאתרה מסר בתגובה שהערב יתייעץ עם אנשי מפלגתו ומחר הוא צפוי לכנס מסיבת עיתונאים ולהודיע על המשך דרכו.