זירת הרצח בעכו

בתגובה לרצח אימאן עווד בעכו: קריאה לנשים לשבות בכל יום 25 דקות

מטה המאבק נגד אלימות כלפי נשים קורא לנשים לעצור את סדר יומן החל ממחר למספר דקות השווה למספר הנשים שרצחו מתחילת השנה. ארגון המורים העל יסודיים נענה לקריאה
ורד פלמן ולירן כוג'הינוף
11 בדצמבר 2018
19:27

לאחר רצח אימאן עווד בעכו, האישה ה-25 שנרצחה השנה, קוראות היום (שלישי) חברות מטה המאבק נגד אלימות כלפי נשים לציבור הנשים בישראל לעצור את סדר יומן מחר בבוקר בשעה 10:00 למשך 25 דקות. כך בכל יום, עד שתיענה הממשלה לדרישות המטה.

"רק לפני שבוע התאחדנו לצעוק מצב חירום. הממשלה שתקה והיום בצהריים נרצחה אישה נוספת. ממחר, כל יום בשעה 10:00, כולנו עוצרות הכול ל-25 דקות יום-יום, עד שהממשלה תענה לדרישותינו", נכתב בהודעת המטה.

ארגון המורים העל יסודיים כבר הודיע על הצטרפותו למחאה ומסר כי חבריו ישביתו מחר את הלימודים למשך 25 דקות, לאות הזדהות. גם מועצת התלמידים והנוער הארצית הצטרפה למחאה וקוראת לבתי הספר לקיים פעילויות חינוכיות בנושא. ליאל מלכביץ׳, יו״ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, אמר: ״לא נחכה להירצחה של האישה ה-26, לא נסכים לגדול למציאות בה כל אישה ונערה עלולות להירצח. עלינו להתעורר ולהוקיע את האלימות מהשורש במיוחד לאור האירועים האחרונים במדינתנו".

משדולת הנשים בישראל נמסר: ״האישה ה-25 מתחילת 2018 נרצחה היום באכזריות בעכו, והתקציב לתכנית הלאומית עדיין לא הועבר ליעדו, החקיקה לא התקדמה והממשלה עדיין לא כינסה דיון חירום. מחאת הנשים שפרצה בשבועות האחרונים אל הרחובות לא תושתק ולא תיעצר עד שתיפסק תופעת רצח הנשים. ממשלת ישראל, דמנו לא הפקר וביטחונן של 51% מהאוכלוסייה לא יכול להמשיך להידחק לתחתית. אנחנו דורשות - מעשים עכשיו!״.

אימאן עוואד, תושבת העיר בת ה-30 נמצאה היום בביתה בעכו כשהיא דקורה. צוותי הצלה שהוזעקו למקום ניסו להילחם על חייה, אך לבסוף נאלצו לקבוע את מותה. בעלה נעצר ונלקח לחקירה. הבעל היה זה שהתקשר לדווח על המקרה. הוא התעמת עם השוטרים במקום האירוע בזמן המעצר. לא ידוע על תלונות קודמות בעניין אלימות בין השניים.

תגיות:
רצח נשים