פיצוץ מטען ליד ביתו באלעד של קצין המודיעין בכלא רי
צילום: דוברות שב"ס

מטען התפוצץ ליד ביתו של קצין המודיעין בכלא רימונים

הפיצוץ התרחש ב-03:00 סמוך לביתו של הקצין באלעד ולא גרם לנפגעים. לפני כשבועיים נשרף רכב אחר מתחת לביתו של אותו קצין, ובשב"ס מעריכים שמדובר בניסיון של ארגוני פשיעה לאיים עליו. אחד השכנים שחזר: "יצאתי מהבית – וראיתי שהאוטו שלי נסדק"
הדס גרינברג ורום ליאור
13 בדצמבר 2018
08:35

מטען חבלה התפוצץ לפנות בוקר (חמישי) באלעד סמוך לביתו של קצין המודיעין בבית הכלא רימונים, ולא גרם לנפגעים. בשירות בתי הסוהר (שב"ס) מעריכים כי מדובר פעם נוספת בניסיון של ארגוני פשיעה לאיים על הקצין.

הפיצוץ, שאירע בסביבות השעה 03:00 סמוך לביתו של הקצין, לא היה הפעם הראשונה שבה גורמים עבריניים מנסים, לפי החשד, להעביר אליו מסר מאיים. רק לפני כשבועיים נשרף רכב אחר מתחת לביתו, גם כן מבלי לגרום לנפגעים. בשני המקרים לא מדובר היה בכלי רכב השייכים לקצין עצמו.

אליהו, תושב אלעד ושכן של קצין שב"ס שרכבו נפגע מהפיצוץ, שחזר בשיחה עם כאן חדשות: "פתאום ב-03:00 לפנות בוקר שמענו פיצוץ מטורף. יצאתי וראיתי שהאוטו של השכן התפוצץ, וגם האוטו שלי נסדק. זה מפחיד".

דובר שב"ס, אסף ליברטי, אמר הבוקר בריאיון לשלום קיטל ונעמה סיקולר בתוכנית "קיטל וסיקולר" בכאן רשת ב, כי רימונים הוא בית כלא בדרגת ביטחון מרבי. "יש אלף אסירים, ובאגפים השמורים גם ראשי ארגוני פשע", אמר. "גם אנשים שנמצאים בסכסוכים אחד עם השני, עבריינים שבעצם גם כשנכנסים למעצר או מאסר מבקשים להמשיך לבצע את הפשעים שלהם". הוא הוסיף: "הארגונים האלה, כואב להם וקשה להם שאנחנו מצרים את הצעדים שלהם בתוך בתי הסוהר. יושבים עליהם חזק כדי למנוע את המשך הפשיעה שלהם, ההתארגנות שלהם, גיוס אנשים נוספים שלא היו חברים בארגונים שלהם, תיאום מבחוץ ומבפנים – והדבר הזה לא נוח להם".

האזינו לריאיון עם דובר שב"ס

האירוע לפנות בוקר מצטרף אל מקרים נוספים שבהם היתה אלימות כלפי גורמים בשירות בתי הסוהר. בחודש שעבר נורתה אש אל בית המעצר הדרים שבשרון. על פי החשד, הירי בוצע בתגובה לסיכול פעולות שניסו אנשי ארגון הפשע המרצים מאסר להוציא לפועל, הכוללות בין היתר ניסיונות חיסול בעולם התחתון. יומיים לאחר מכן נורתה אש גם אל עבר בית הכלא איילון שברמלה. אנשי מודיעין בשב"ס מעריכים כי האחראים הם אנשיו של ראש ארגון הפשע קוטייר עודה, המרצה מאסר במתקן, שדורשים לשפר את תנאיו. המשטרה עצרה כמה תושבי ג'לג'וליה בחשד לביצוע המעשים.

לפני כחודשיים התפוצץ מטען חבלה ברכבה של מפקדת אגף בבית הסוהר רימונים שחנה מחוץ לביתה בנתניה. היא לא נפגעה.