הלוויתה של קים לבנגרונד יחזקאל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"הייתה פעילות של כוחות מיוחדים": כך נשמעה השיחה לאבי הנרצחת בברקן

רפי לווננגרונד קיבל לפנות בוקר שיחה שבה עודכן על הריגתו של המחבל אשרף נעאלווה: "היה חשוב להודיע לך את זה, לפני שזה מתפרסם בתקשורת"
כרמל דנגור
13 בדצמבר 2018
20:03

 "הייתה פעילות מאומצת של כוחות מיוחדים": רפי לוונגרונד, אביה של קים שנרצחה בפיגוע בברקן, קיבל לפנות בוקר (חמישי) שיחת טלפון מפיקוד המרכז, שבה הודיעו לו על הריגת המחבל. בשיחה נאמר לו כי "היה חשוב לי להודיע לך את זה בשם אלוף הפיקוד ומפקד האוגדה, לפני שזה מתפרסם בתקשורת".


"היו כוחות מיוחדים וממש לפני כמה דקות זה הסתיים, אלה הטלפונים הראשונים שאנחנו עושים", נאמר ללוונגרונד. "הייתה פעילות מאומצת של כוחות מיוחדים כבר כמה זמן. זה לא קשור לפיגוע בעפרה אבל יצא שבאותו לילה חיסלו את המחבל שרצח את קים וגם את חלק לפחות מהמחבלים שעשו את הפיגוע בעופרה".

כוחות הביטחון הרגו לפנות בוקר את אשרף נעאלווה, המחבל שביצע את פיגוע הירי באזור התעשייה ברקן לפני כחודשיים. הוא הסתתר במבנה במחנה הפליטים עסכר שליד שכם, ונהרג בקרב יריות עם לוחמי הימ"מ שניסו לעצור אותו. נעאלווה היה חמוש ברובה מסוג קרלו, ככל הנראה אותו רובה ששימש אותו לביצוע הפיגוע. 

רפי לבנגורד, אביה של קים לבנגרונד-יחזקאל, הגיב בריאיון לכאן רשת ב' ואמר כי "חיכיתי לזה, אבל זה עונש שלאחר מעשה. העניין הוא מה עושים כדי שזה לא יקרה. זאת נקמה אישית אבל זה לא פותר את הבעיה. בטח שלמשפחות שלנו זה בשורה נחמדה וטובה ואנחנו מאוד שמחים על זה".