הזירה ביפיע שבה נרצח צעיר בן 22 ביריות
צילום: דוברות המשטרה

4 נרצחים מהמגזר הערבי בערב אחד: "טירוף של יריות, נשמע כמו מלחמה"

בלוד נורו למוות שלושה בני אדם, בהם הורים לארבעה ילדים, וביפיע שבגליל התחתון מת מפצעיו בן 22 שנמצא ירוי ברחוב. לפי מרכז "אמאן", מתחילת השנה נרצחו בחברה הערבית 67 בני אדם. ח"כ עודה: "משלמים בדמנו על הפקרות המשטרה והממשלה"
כתבי כאן חדשות
15 בדצמבר 2018
22:54

האלימות בחברה הערבית, שגבתה הערב (שבת) ארבעה נרצחים באירועים שונים בלוד וביפיע, גררה פעם נוספת ביקורת על טיפול המשטרה והמדינה בתופעה. "אנחנו משלמים בדמנו על ההפקרות", כתב יו"ר הרשימה הערבית המשותפת, ח"כ איימן עודה, בחשבון הטוויטר שלו.

ח"כ עודה הלין על היעדר אכיפה ועל "ההתייחסות לאלימות בחברה הערבית כעניין פנים-מגזרי". לדבריו, "אנו משלמים על נשק בלתי חוקי שלא נאסף, על אי-אכיפה ואי-הגשת כתבי אישום. האזרחים הערבים הם אזרחי המדינה, דין לוד כדין נתניה".


ח"כ יוסף ג'בארין הוסיף: "הדם שלנו ממשיך להישפך ובממשלה לא נוקפים אצבע. עד שהממשלה תוכיח אחרת, אני מאשים אותה בנקיטת מדיניות של 'הפרד ומשול' שמאפשרת לאלימות הפנימית להימשך. אין הסבר אחר מדוע המשטרה אינה אוספת את הנשק הבלתי חוקי, כל עוד היורים וההרוגים הם ערבים".


לפי נתונים של מרכז "אמאן", המרכז הערבי לחברה בטוחה, 67 בני אדם נרצחו במגזר הערבי מאז תחילת השנה. בין הנרצחים 53 גברים ו-14 נשים. ארבעה מהם תושבי מזרח ירושלים.

עדים לאירוע הירי השני שהתרחש הערב בלוד, שבו נהרג גבר בן 42 ואדם נוסף נפצע בינוני, שחזרו את הערב הקשה בעיר. "זה ממש היה טירוף של יריות", הם אמרו. "זה נשמע ממש כמו מלחמה. הכנסנו את הילדים למקום בלי חלונות. הרבה זמן לא נשמעו כאן הדי היריות בכל השכונה".

בהכנת הידיעה השתתפו: מורן שכניק, אורלי אלקלעי ושלי טפיירו