הנייה, חודש שעבר
צילום: אי-פי

הנייה: מחזיקים "אוצר ביטחוני וטכנולוגי" מההיתקלות עם כוח צה"ל ברצועה

לדברי מנהיג חמאס בעזה, הממצא בעל השלכות משמעותיות על אופן ניהול "קרב המוחות" עם ישראל. הוא הוסיף "היינו רחוקים כפסע מ(ירי) לתל אביב בעימות האחרון עם ישראל".
שמעון מיג'אן
16 בדצמבר 2018
16:10

מנהיג חמאס בעזה איסמעיל הנייה אמר היום (ראשון) כי מי שייכנס לרצועה ייהרג או יישבה. לדבריו בידי המהנדסים של הזרוע הצבאית של הארגון, עז א-דין אל קסאם, "אוצר ביטחוני וטכני" חשוב ובעל השלכות משמעותיות על אופן ניהול "קרב המוחות" עם ישראל. הוא ציין: "היינו רחוקים כפסע מ(ירי) לתל אביב בעימות האחרון (עם ישראל)".

הנייה, שנאם בעצרת לציון יום השנה ה-31 לייסוד ארגון חמאס, אמר כי הפעולה הישראלית ברצועה הייתה "תבוסה ביטחונית, צבאית ופוליטית עבור האויב". הוא ציין כי הזרוע הצבאית של חמאס יודעת היטב מהיכן נכנסו ויצאו אנשי הכוח ישראלי המיוחד, מתי - וכיצד.

הוא ציין כי בעימות האחרון עם ישראל, הזרוע הצבאית של חמאס ושאר הפלגים חשפו חלק קטן מיכולותיהם הצבאיות והוסיף שהעימות הצבאי האחרון היווה נקודת תפנית בניהול הסכסוך הצבאי עם ישראל. "כאשר חמאס, הזרוע הצבאית שלה ופלגי ההתנגדות אומרים משהו, אז תאמינו להם", אמר. "כאשר הם מבטיחים משהו, אז היא מקיימת. מה שקרה בעימות האחרון הוא דבר פעוט ממה שיש ברשות אל קסאם".

בהתייחס לקשר של חמאס בעזה לאירועים האחרונים בגדה המערבית, אמר הנייה כי "האשמה הזאת – אנחנו לא מכחישים אותה. מדובר בכבוד שאנחנו לא מתיימרים לקבל כיוון שהוא אופף את כולנו בעזה ובגדה". הוא אמר במסר לישראל כי האנשים בגדה המערבית אינם רק מחמאס, אלא גם מפתח, הג'יהאד האסלאמי והחזיתות לא זקוקים לשלט רחוק או הנחיה. לדבריו, מה שהם זקוקים לו הוא להסיר את "האחיזה הביטחונית" (של הרשות הפלסטינית), שיאפשר להם לחולל נסים.

עוד הזכיר הנייה את התפטרותו של שר הביטחון לעבר אביגדור ליברמן, ואמר כי מדובר באותו אדם שאיים על עזה, על ביירות, על סכר אסואן ועוד. "חמאס מציין את המאורע הזה וליברמן יושב בבית", אמר. לדבריו, בתיהם של ליברמן, נתניהו ושאר המנהיגים בישראל לא שייכים להם כלל. "פלסטין היא שלנו".