תנ"צ גיא ניר
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

השופט מצוות ההגנה של נתניהו לא יפסול עצמו מהתיק נגד גיא ניר והקצינה צ'

השופט בדימוס עודד מודריק, שהצטרף לצוות של נתניהו, דחה את בקשת המשטרה שלא לשמש כאב בית הדין בתיק של הקצינה שהתלוננה נגד ניצב רוני ריטמן. מודריק הבהיר כי לא עלתה שום טענה לקשר בין תלונתה של הקצינה לבין חקירות ראש הממשלה: "המשטרה לא הסבירה למה יש ניגוד עניינים"
תמר אלמוג
17 בדצמבר 2018
13:36

השופט בדימוס עודד מודריק, שהצטרף לאחרונה לצוות ההגנה של ראש הממשלה, דחה את בקשת המשטרה לפסול אותו מלשבת בבית הדין המשמעתי של המשטרה. היום (שני) פורסם בתוכנית "סדר יום" בכאן רשת ב כי מודריק, שאמור היה לשמש כאב בית הדין בתיק המתנהל נגד תנ"צ גיא ניר וקצינת המשטרה צ' שהתלוננה נגד ניצב רוני ריטמן - הכחיש שיש קשר בין חקירות נתניהו לבין תלונתה.

בהחלטתו לדחות את בקשת המשטרה, התייחס השופט מודריק לטענות שלפיהן קיים קשר בין חקירות ראש הממשלה לתלונה של צ' נגד ריטמן, שהיה ממונה על החקירות. הוא קבע כי התביעה המשטרתית לא הוכיחה שהטענה על קשר לנתניהו בכלל עלתה, וכי מדובר בשמועות. עוד הדגיש כי אם יוכח שטענה כזו אכן עלתה בשלב כלשהו, אפילו אם היא אינה נכונה – הוא יפסול את עצמו.

על בקשת המשטרה שיפסול עצמו בשל העדים הצפויים בהליך המשמעתי, כולל ראש אגף החקירות וייתכן שגם המפכ"ל, קבע השופט מודריק: "מעבר לאמירה כללית, נציגי התביעה של המשטרה לא הציגו שום הסבר למה יש ניגוד עניינים - ודאי כשאין עדיין החלטה אם להעמיד את נתניהו לדין. אין אפילו טענה שמלאכתם של אותם חוקרים הייתה שנויה במחלוקת".

מודריק הצטרף לצוות ההגנה של נתניהו סמוך מאוד לפרסום ההמלצות בתיק 4000. הוא שפט שורת אישי ציבור, וזיכה את אהוד אולמרט בתיקו הראשון. ביחד איתו הצטרף לצוות גם עורך הדין נבות תל צור, פרקליטו לשעבר של אולמרט ושל שורת בכירים נוספים שנחשב אחד מפרקליטי הצמרת בישראל.