הנשיא ריבלין עם רונה רמון
צילום: חיים צח, לע"מ

הנשיא ריבלין ספד לרונה רמון: "אישיות יוצאת דופן"

בריאיון לכאן חדשות ציין ריבלין כי רמון הפכה מאז האסון לבת בית בבית הנשיא וסיפר כי לקח חלק בחניכת המכינה הקדם צבאית על שם בנה אסף. "הצער של האומה כולה", הדגיש הנשיא
חדשות הערב
17 בדצמבר 2018
21:18

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד הערב (שני) לרונה רמון, שנפטרה מוקדם יותר בגיל 54 לאחר מאבק במחלה קשה. "יש בה דברים שנשגבים מבינתנו. אישיות יוצאת דופן", אמר הנשיא בריאיון לגאולה אבן-סער בחדשות הערב בכאן 11.


ריבלין ציין כי רמון הפכה מאז האסון לבת בית בבית הנשיא וסיפר כי אחרי שסיפרה לו על המחלה, לקח חלק בחניכת המכינה הקדם צבאית על שם בנה אסף. הנשיא הדגיש כי רמון הייתה אישה "שנגעה לנו בלב והייתה יכולה להתגבר על דברים שבן אנוש לא יכול להבין אותם. הצער של האומה כולה".  

רונה רמון, אלמנתו של אילן רמון האסטרונאוט הישראלי הראשון, נפטרה היום בגיל 54 לאחר מאבק ממושך במחלה קשה. רמון נכנסה לתודעה הישראלית לאחר שבעלה, אל"מ אילן רמון, נהרג בהתרסקות החללית "קולומביה" בשנת 2003. רמון היא אימו של סגן אסף רמון שהלך בדרכי אביו, התגייס לחיל האוויר ונהרג בתאונת אימונים ב-2009. מנכ"ל קרן רמון, רן לבנה, ציין כי רמון נפטרה בביתה, לצד משפחתה.

לבנה: "רונה לעולם לא חדלה ממאמציה להשפיע לטובה על החברה הישראלית ולהיות משמעותית עבור הסובבים אותה. היא הייתה אישה מעוררת השראה שעזבה אותנו ביודעה שהמורשת שלה, של בנה ושל בעלה תישאר נוכחת בעשייה החינוכית הרחבה לה הייתה שותפה.

רונה הייתה המייסדת והנשיאה של עמותת קרן רמון. היא יזמה והייתה שותפה לעשרות מיזמים חינוכיים וחברתיים- בשיתוף משרדי ממשלה ורשויות מקומיות. מיזמים שהשפיעו על עשרות אלפים מידי שנה. אנחנו כבר מתגעגעים לנוכחות המחבקת שלה", כתב מנכ"ל קרן רמון.