עומס בתחנת אוטובוס בתל אביב
צילום: פלאש 90

מבקר המדינה מכין דוח על מחדלי התחבורה הציבורית

המבקר מחבר דוח מיוחד שיעסוק בהתנהלות משרד התחבורה ובאחריותו של השר. בין הנושאים שייבדקו: כשלים בתשתיות, היעדר מענה לקהל הנוסעים – וגם קו הרכבת המהיר לירושלים
תמר אלמוג
18 בדצמבר 2018
21:50

מחדל התחבורה הציבורית מגיע למבקר המדינה: היום (שלישי) פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי השופט בדימוס יוסף שפירא מכין דוח מיוחד בנוגע לתחבורה הציבורית, שיעסוק בהתנהלות משרד התחבורה ובאחריותו של שר התחבורה בנושא.


בין הנושאים שייבדקו בדוח נמצאים הכשלים לכאורה בתשתיות, היעדר המענה לקהל הנוסעים הרחב, וגם קווי הרכבות השונים, כולל הקו המהיר לירושלים. במהלך הפרויקטים שערכו בשנים האחרונות, במשרד התחבורה הקפידו להדגיש כי הם הדביקו תוך פחות מעשור "פער של עשרות שנים במגוון תחומים", וביצעו פרויקטי ענק בו זמנית.

אתמול רמז כץ בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב כי התקלות הרבות בקו ירושלים-תל אביב נובעות מסכסוכים בין הנהלת הרכבת לעובדים. "הוריתי להנהלת הרכבת לבחון לעומק אם זה קשור לוויכוחים וסכסוכים עם הוועדים - האם מישהו כאן משבית כאן בכוונה דברים?", תהה כץ בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה".

כץ המשיך ואמר: "הוריתי לבדוק שאין כאן דבר שהוא מעבר לתקלות טכניות. כולם צריכים לרכז את הכוחות כדי לתת שירות לתושבי ישראל. בזמנו כאשר היו תופעות כאלה טיפלתי בהן ביד קשה ברכבת. אני לא אהסס לעשות את זה במידה ויתברר, אני לא יכול לקבוע שזה כך".

אתמול נודע כי מנכ"ל רכבת ישראל, שחר איילון, צפוי להודיע בקרוב על פרישה מרצון. זאת לאחר שיושב ראש רכבת ישראל, דן הראל, זימן אותו לפגישה שבה הודיע לו על הכוונה לפטרו. הפרישה של איילון מגיעה על רקע רצף תקלות בקווי הרכבת ובראשם הקו לירושלים שנסיעות המבחן בו החלו לפני כשלושה חודשים.

אתמול פורסם בכאן חדשות כי 70 תקלות שונות התגלו בקטר הרכבת הפועל בקו לירושלים בשלושת החודשים הראשונים לפעילותו. לפי מסמך שהעבירו ברכבת ישראל ליצרן, מדובר בתקלות שחלקן הגדול אינו ברור, ובהן שחיקה מוגברת של חלקים בקטר, למרות שהוא פועל שלושה חודשים בלבד. נבדקת האפשרות שהנהלת הרכבת ידעה על הבעיות בקטרים דומים לפני קנייתם.