יורם הלוי

המרוץ למפכ"לות: ניצב יורם הלוי הודיע על כוונתו לפרוש מהמשטרה

הפרישה באה על רקע דברי מקורביו שלפיהם הוא נתון למסע הכפשות והוא "לא עובר את ועדת גולדברג". מקורביו אמרו כי הוא מוכן לחשוף את כל הטענות נגדו כדי להוכיח שאין בהן ממש
רועי ינובסקי
23 בדצמבר 2018
20:41

ניצב יורם הלוי הודיע היום (ראשון) לשר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי הוא פורש מהמרוץ לתפקיד מפכ"ל המשטרה. הפרישה באה על רקע דברי מקורביו שפורסמו בכאן חדשות, לפיהם הוא נתון למסע הכפשות והוא "לא עובר את ועדת גולדברג".


עוד נטען כי ארדן לא מינה אותו כמה פעמים משיקולים לא ענייניים. מקורביו אמרו כי הוא מביע אמון מלא בשופט אליעזר גולדברג ומוכן לחשוף את כל הטענות נגדו כדי להוכיח שאין בהן ממש. בלשכת השר ובמשטרה טרם הגיבו לדברים.

ארדן מסר בתגובה: ״ניצב יורם הלוי הינו קצין מנוסה, מוערך ואיכותי שתרם תרומה אדירה לבטחון המדינה ואזרחיה, למשטרת ישראל ולמדינת ישראל. בתפקידו האחרון כמפקד מחוז ירושלים הוביל את המלחמה בטרור היחידים והביא למיגורו ויש לו חלק עצום בשקט שחזר להר הבית ובשיא המבקרים שהגיעו וממשיכים להגיע לירושלים ולאתרי העיר. אני מאחל לניצב הלוי הצלחה רבה בהמשך דרכו ומודה לו מעומק הלב על שרותו למען מדינת ישראל ואזרחיה. אין לי ספק כי יורם עוד ימשיך ויתרום למדינת ישראל בכל מקום בו יהיה בעתיד".

לפני כשבועיים וחצי פורסם בחדשות הערב כי ניצב יורם הלוי וממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן הם שני המועמדים המובילים להחליף את המפכ"ל היוצא רוני אלשיך, לאחר שניצב בדימוס משה אדרי הסיר את מועמדותו בעקבות חשיפות של כאן חדשות. פורסם כי הלוי הוא המועמד המוביל בשל ניסיונו, אך יכול להיות שלא ייבחר כמו בפעם הקודמת לפני שלוש שנים.

יש שמעריכים כי הלוי לא ייבחר מאותן סיבות שבגינן לא נבחר לפני שלוש שנים. עם זאת, נשמעו רמיזות מצד חבר הכנסת מיקי לוי שטען בריאיון בכאן רשת ב' כי הלוי הוא קצין "שאינו נוח לפוליטיקאים ולכן לא מונה". יש פרסומים גם על כך שהמפכ"ל היוצא ינסה לסכל את מינוי הלוי בשל סכסוך.

אדרי הודיע באותו היום לשר ארדן כי הוא מסיר את מועמדותו לתפקיד מפכ"ל המשטרה. ״לצערי, ישנם כוחות רבים שכל מטרתם היתה, מהיום בו הוכרזתי כמועמד, לסכל את מועמדותי לתפקיד, להכפיש ולרמוס את שמי הטוב ולפגוע במשפחתי", אמר. אדרי הודיע על פרישתו בעקבות סדרת חשיפות בכאן חדשות.