עשן טילים בסוריה, הלילה. מתוך צילום של הטלוויזיה ה
צילום: אי-פי

דיווח בארה"ב: "אנשי חיזבאללה נפגעו בתקיפה של ישראל בסוריה"

לפי גורם במשרד ההגנה האמריקני שצוטט ב"ניוזוויק", טילים שוגרו אל מטוס שהיה בדרכו לאיראן
כתבי כאן חדשות
26 בדצמבר 2018
07:51

גורם במשרד ההגנה האמריקני אומר כי בתקיפה שמיוחסת לישראל בסוריה אמש (שלישי) נפגעו כמה אנשי חיזבאללה, לאחר שטילים ששוגרו כוונו אל מטוס שעלו עליו בדרכו לאיראן – כך דיווח הבוקר השבועון "ניוזוויק". עוד דווח כי בתקיפה נפגעו מחסני תחמושת של האיראנים שהכילו בין השאר מערכות GPS שנועדו להגביר את דיוק הטילים. לדיווח אין אישור ממקורות אחרים.

הטלוויזיה של סוריה ציטטה הלילה גורם צבאי שאמר כי מערכות ההגנה האווירית הצליחו ליירט את רוב הטילים ששיגרו מטוסי קרב ישראליים משמי לבנון לפני שהגיעו ליעדם. בדיווח נאמר כי בתקיפה נפגע מחסן תחמושת וכי שלושה חיילים סורים נפצעו. קודם לכן דיווח הארגון הסורי לזכויות אדם כי כמה טילים ישראליים פגעו בשלושה מחסני נשק של חיזבאללה או של הכוחות האיראניים מדרום לדמשק.


גורם צבאי סורי אמר לסוכנות הידיעות הרוסית "ספוטניק" כי מערכות הנ"מ יירטו שמונה מתוך עשרה טילים ששיגרו המטוסים הישראליים. על פי הדיווחים נמשכו גיחות התקיפה וירי התגובה יותר משעה. חבר הפרלמנט הרוסי אלכסיי פושקוב התייחס לתוצאות התקיפה בסוריה וצייץ: "על פי כמות היירוטים של מערכת S-300 נראה שהאספקה שלה לסוריה שיפרה משמעותית את היכולת שלה להדוף תקיפות אוויריות".

בעקבות ירי התגובה הסורי הופעלה מערכת ההגנה האווירית של ישראל ליירט טיל נגד מטוסים ששוגר מסוריה. הדי היירוט נשמעו מעל כמה יישובים במועצה האזורית חוף הכרמל. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק.

 בהכנת הידיעה השתתפו ערן זינגר ורועי קייס