הפגנת ראשי מועצות ביו"ש
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

"ביטחון התושבים מופקר": ראשי מועצות ביו"ש מחרימים מפגש עם נתניהו

ראשי המועצות בנימין, שומרון וקריית ארבע אמרו על מפגש שיזם נתניהו כי הם "מסרבים לשמש תפאורה בהצגה בשעה שביטחון התושבים מופקר". ראשי מועצות אחרים ביו"ש דווקא גינו את החרם: "עזות מצח". מלשכת רה"מ נמסר כי הפגישה תתקיים כמתוכנן
כרמל דנגור
26 בדצמבר 2018
09:26

ראשי המועצות המקומיות שומרון, בנימין וקריית ארבע מחרימים מפגש שיזם ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי המועצות ביהודה ושומרון, ומתקיים היום (רביעי) בלשכתו. לדברי שלושת ראשי המועצות המחרימים את המפגש, הם "מסרבים לשמש תפאורה בהצגה בשעה שביטחון התושבים מופקר".

עוד מסרו השלושה בהודעתם: "מצפים שנקבל בהכנעה ובתודה קידום של תכניות בנייה יחידות, שאינן מבשרות על פריצת דרך של ממש. דרישתנו להשיב את הביטחון לאחר הפיגועים הקשים נענתה במריחה".

יש לציין כי יתר ראשי המועצות ביהודה ושומרון שהוזמנו לפגישה צפויים להגיע אליה, וחלקם אף גינו את החלטת ראשי המועצות שומרון, בנימין וקריית ארבע להחרימה. "ההחלטה להחרים פגישה עם ראש הממשלה היא עזות פנים, הלבנת פנים ופגיעה בהתיישבות. הניסיון לכופף את ידיו בגלל הבחירות הקרבות אינה מכבדת אותנו. כשראש הממשלה מזמין - באים", נמסר מראש מועצת אפרת עודד רביבו.

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "הפגישה מתקיימת כמתוכנן, ומגיעים אליה ראשי הרשויות שמעוניינים לדון בדרכים לחיזוק ההתיישבות למען תושבי יישובם".

בשבוע שעבר הפגינו ראשי המועצות המקומיות ביהודה ושומרון מול משרד ראש הממשלה בירושלים במחאה על היעדר הביטחון ביישוביהם, על רקע הפיגועים הקטלניים בתקופה האחרונה. באותה הפגנה אף נכחו חברי כנסת מהקואליציה ושרים בממשלה, בהם שר החינוך נפתלי בנט ושרת המשפטים איילת שקד.

בנט אמר כי "ידינו קשורות מאחורי הגב בגלל 'פייק משפט ופייק מוסר'". הוא ציין כי מפלגתו תביא לאישור את חוק גירוש המחבלים שראש הממשלה ביקש לדחות את הגשתו שלוש פעמים: "הפעם אנחנו לא מסכימים. החוק יעלה ואז נראה מי בעד ומי נגד. ראש הממשלה הבטיח להרוס בתי מחבלים תוך 48 שעות ועוד לא הרסו 106 בתי מחבלים. אני קורא לראש הממשלה: 'הבטחת – תקיים'".