ישראל כ"ץ ושחר איילון
צילום: פלאש 90

סופית: שחר איילון יפרוש מרכבת ישראל בתוך שלושה חודשים

מועצת המנהלים של החברה החליטה פה אחד על סיום תפקידו של המנכ"ל. בפועל ימשיך איילון לכהן בתפקיד עד להקמת הממשלה הבאה. הראל ואיילון מסרו: "ראינו צורך להתיישב ולפתור את המשבר"
שרון עידן
26 בדצמבר 2018
13:56

מועצת המנהלים של רכבת ישראל החליטה היום (רביעי) שהמנכ"ל שחר איילון יסיים את תפקידו תוך שלושה חודשים, כפי שפורסם בכאן חדשות. הדירקטוריון אישר פה אחד את ההחלטה. בפועל המנכ"ל יפרוש רק לאחר הקמת הממשלה הבאה, משום שלא ימונה לו מחליף בתקופת הבחירות.

איילון שימש בתפקיד שנתיים, אך יושב ראש הרכבת, דן הראל, לא היה מרוצה מתפקודו בעיקר מאז פתיחת קו הרכבת לירושלים. איילון היה צפוי לטעון בשימוע נגדו כי שר התחבורה ישראל כ"ץ הוא זה שהורה על פתיחת הקו המהיר לירושלים - בניגוד לעמדתו. הטענות שעלו נגד מנכ"ל הרכבת הן כוללנוית, ועוסקות בירידה בהכנסות וברמת הניקיון של הרכבות.

יו"ר רכבת ישראל, דן הראל, ושחר איילון מסרו: "כשני אנשים שכל חייהם הבוגרים שירתו את מדינת ישראל ואזרחיה. ראינו צורך להתיישב ולפתור את המשבר שנוצר, ואנו רואים בסיכום אליו הגענו את מימוש אחריותנו המשותפת לטובת צרכיה של הרכבת כפרויקט לאומי חשוב ובמיוחד בתקופה זו".

בשבוע שעבר פורסם בכאן 11 מסמך שהעבירו ברכבת ישראל ליצרן הקטר הפועל בקו לירושלים, ממנו עלה כי התגלו בו 70 תקלות שונות בשלושת החודשים הראשונים לפעילותו. מדובר בתקלות שחלקן הגדול אינו ברור, ובהן שחיקה מוגברת של חלקים בקטר, למרות שהוא פועל חודשים ספורים בלבד. נבדקת האפשרות שהנהלת הרכבת ידעה על הבעיות בקטרים דומים לפני קנייתם.